De Russische ambassadeur in Washington, Anatoli Antonov, heeft de VS gewaarschuwd dat jihadisten opnieuw een chemische aanval in scène willen zetten om Amerikaanse aanvallen op Syrië uit te lokken.
Antonov heeft daarom zijn Amerikaanse gesprekspartners op het hart gedrukt niet weer ‘op niets gebaseerde illegale agressie tegen Syrië’ te plegen.
De VS zouden samen met Frankrijk en Groot-Brittannië al voorbereidingen treffen voor aanvallen op Syrische strijdkrachten.
Chloor
De terreurgroep Tahrir al-Sham, eerder bekend als het al-Nusra Front, wil die acties volgens Russische inlichtingendiensten uitlokken.
Daarvoor zou de groep in de door jihadisten beheerste provincie Idlib zelf een aanval met gif op burgers gaan doen.
Tahrir al-Sham zou al tanks met chloor hebben verzameld in een dorpje bij Jisr al-Shughur, circa 50 kilometer ten noordoosten van de Syrische havenstad Latakia.
44 kinderen
De beweging zou bij de ‘gifaanval’ ook kinderen van gijzelaars of gevangenen willen gebruiken.
De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Walid Muallem heeft gezegd dat de Witte Helmen 44 kinderen gekidnapt hebben in Idlib om een gifgasaanval in scène te zetten.
“Achter deze Witte Helmen zitten de Britse geheime diensten,” zei hij. “Zij sponsoren hen, zij leiden hen.”
Eerdere geënsceneerde aanvallen
“Zij zaten achter eerdere geënsceneerde aanvallen en nu bereiden ze zich voor op een aanval met chemische wapens in Idlib,” aldus Muallem.
Hij benadrukte dat het Syrische leger zulke wapens niet hoeft in te zetten en er niet eens over beschikt.
Foto: Applodion Wikimedia Commons
[ANP, Sputniknews]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Groot-Brittannië houdt grootste pandemie-oefening ooit waarbij vooral kinderen worden getroffen
Aardbeving van 4.5 treft Nederland
Adviseur Pentagon: “Aarde wordt als basis gebruikt door aliens”
Zeespiegelstijging niet te linken aan klimaatverandering. Klimatoloog maakt gehakt van doemvoorspellingen
Trilt muziek die gestemd is op 432 Hz op een goddelijk niveau?
Zuidpoolmeer onder vier kilometer dikke ijskap wemelt van leven
D66 wil bepaalde parlementariërs geen toegang meer geven tot het parlement: ‘Levensgevaarlijk totalitair’
Schotse vrouw ziet ‘Jezus’ in vuurzee Notre-Dame (en ze is niet de enige). Deze afbeelding zorgt voor beroering op social media
Document onthult: 86% kinderen die deelnamen aan vaccinproef Pfizer kreeg last van bijwerkingen