Je kunt op internet alles kopen, zelfs raketmotoren. Tot voor kort, want NASA heeft de technologie, die kan worden gebruikt om raketten of ruimteschepen te bouwen, in beslag genomen.
Het type motor, de RL-10, werd in de zestiger jaren gebruikt voor de aandrijving van NASA’s Saturn I-raket. Het was de voorganger van de Saturn V die astronauten naar de Maan bracht.
Het kantoor van de inspecteur-generaal (OIG) van NASA omschreef in een recent verslag hoe het in juli beslag legde op de RL-10 nadat een man de motor op een online veilingplaats had aangeboden.
NASA stelde dat de motor zonder toestemming is vrijgegeven door de ruimtevaartorganisatie. Want stel je voor dat mensen zelf ruimteschepen zouden gaan bouwen. De persoon die de technologie probeerde te verkopen vertelde aan de rechercheurs dat hij de motor van iemand had gekocht die deze op zijn beurt weer had overgenomen van een medewerker van NASA.
Het rapport onthult niet hoe de bewuste medewerker de motor in handen kreeg. De motor is ongeveer 150.000 euro waard.
NASA doet er alles aan om te voorkomen dat de technologie in handen komt van het publiek. “De beveiliging van NASA is in mijn ogen niet adequaat,” zei oud-inspecteur van OIG Joseph Gutheinz. Robert Pearlman van collectspace.com denkt dat het om dezelfde motor gaat die in 2010 op eBay verscheen.
Bron: Newscientist.com
Gerelateerd:
- Hoe ver NASA gaat om maansteen uit het publieke domein te houden
- NASA gaat no-flyzones instellen boven Maan
- Airconditioning Amerikaanse leger kost meer dan NASA budget
- Cocaïne gevonden in Kennedy Ruimtevaartcentrum van NASA
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Epidemioloog onthult: Deep State runt de boel, de president is slechts op bezoek
Expert die corona-uitbraak zag aankomen waarschuwt: ‘Dit is pas het begin’
Met de intergalactische metro door wormgaten reizen
Dit is wat er nu gebeurt als je een artikel over false flags probeert te delen op Facebook
Ondertussen op IJsland: 9 meter hoge huizen verdwenen onder sneeuw. Zo wordt er gereageerd
Elijah Wood brengt doofpotschandaal aan het licht: “Hollywood bestaat uit groot pedofielennetwerk”
Televisie is mind control (video)
Coronacrisis of niet, Rutte trekt 200 miljoen uit om huizen van gas te halen. ‘Gekkigheid gaat gewoon door’
Politici onder de indruk van overlast windmolens: ‘huizen praktisch onbewoonbaar!’