Voor het elfde weekend op rij zijn tienduizenden gele hesjes in Frankrijk de straat opgegaan om te protesteren tegen de regering van president Emmanuel Macron.
De protesten in onder meer Toulouse, Parijs en Nantes liepen op sommige plekken uit op botsingen met de politie.
Macron zei dat hij ‘niet de man van de elite is’ zoals zijn critici beweren. Hij claimde dat hij ‘de man van het volk is’.
Geen begrip
“Ik ben één van jullie,” zei de president. Veel Fransen geloven hem niet.
“Hij is duidelijk niet afkomstig uit de lagere inkomensgroepen, zoals sommigen van ons,” zei een vrouw tegen RT. “Hij heeft geen begrip voor de alledaagse problemen van Fransen die moeten rondkomen met een minimumloon.”
Macron komt uit een rijke familie. Voordat hij minister van Economische Zaken werd, was hij als investeringsbankier werkzaam bij Rothschild & Cie Banque.
Elite
“Hij ging net als aristocraten naar elitescholen,” zei een man tegen de zender. “Hij is daar ‘gemaakt’. De Franse elite wordt op deze manier gemaakt.”
“Ik denk dat hij meer een president van de rijken is,” klonk het. “Hij is een marionet van de grote banken.”
Rijkentaks
Macron beloofde de Fransen lagere belastingen, maar schafte juist de rijkentaks af. Volgens hem zou hierdoor kapitaalvlucht worden voorkomen en de Franse economie een impuls krijgen.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Italiaanse premier Giorgia Meloni onthult hoe Frankrijk Afrika leegrooft
Covid-coup: President die WHO het land uitgooide sterft door ‘hartaanval’
Bommetje: nog voordat de 1e prik in Nederland was gezet, bereidde de overheid vaccinatiedrang voor
“Mensen kwamen van een andere planeet naar de aarde”
Meer dan 12.000 (!) wetenschappers en artsen tekenen petitie tegen coronabeleid
Britse vrouw genezen door geest
Reeks verdwijningen en sterfgevallen onder wetenschappers roept vragen op
Horecaondernemer roept op tot rebellie: ‘Er is geen tweede golf, die wordt gecreëerd’
Canadese disclosure: Onbekend object gevonden in Saskatchewan