De Nederlandse overheid heeft bij de steun aan Syrische jihadisten de regels overtreden. Hierdoor wist de Tweede Kamer niet wat er allemaal naar Syrië ging, meldt EenVandaag.
De Nederlandse regering stuurde in het geheim legeruniformen, AK-47-vesten en pick-ups naar Syrië, in strijd met de Nederlandse exportregels.
Er werd nooit een exportvergunning aangevraagd voor de goederen.
Geïnformeerd
Toen bij de grens vermoedens waren van wapensmokkel, omzeilde de Nederlandse overheid nog een keer de wet, zo onthullen documenten van het ministerie van Defensie.
De goederen werden verdeeld over kleinere transporteren om exportrestricties te vermijden.
De stukken laten verder zien dat de regering is geïnformeerd dat er wel degelijk restricties waren.
Ontvoering, moord en verkrachting
Nederland betaalde de jihadisten bovendien cash. Zo werd er bijna 18.000 dollar overhandigd om achterstallig salaris te betalen van strijders, die zich schuldig hebben gemaakt aan onder meer ontvoering, moord en verkrachting.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken liet in een reactie weten dat de geleverde goederen ‘civiel en niet-vergunningsplichtig waren volgens het EU-wapenexportbeleid’.
Er was bovendien een EU-verordening uit 2013 die expliciet toestemming gaf voor dit soort leveringen aan Syrische oppositie, aldus het ministerie.
Hypocriet
Advocaat Geert-Jan Knoops, die een bedrijf vertegenwoordigde dat de exportregels had overtreden en zwaar werd gestraft, had geen goed woord over voor de handelswijze van de Nederlandse overheid.
Hij noemde het omzeilen van de regels door de regering ‘hypocriet’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Belangrijkste archeologische onderwatervondst ter wereld gedaan in Mexico. Deze grot zit boordevol Maya-geheimen
Je staat niet alleen: velen geloven in medische complotten
Russische soldaten doen huiveringwekkende ontdekking in Oekraïne
“Het internet wordt dit jaar 24 uur lang platgelegd met als gevolg dat de financiële markten crashen”
Complottheorie bevestigd: neurochirurg zegt dat ze aluminium in de lucht spuiten, en het komt in je brein terecht
Hoofdredacteur van de Volkskrant over coronaberichtgeving: ‘Ik denk dat wij heel weinig verkeerd hebben gedaan’
Bizarre UFO-wolk boven Moskou leidt tot consternatie. Bekijk hier de beelden
Amerika traint terroristen in 19 kampen in Syrië. Militair expert spreekt zich uit
Stamoudste deelt uitzonderlijk verhaal over ‘sterrenwezens’ die neerstortten in zijn reservaat. Lees het hier