De Britse bank Standard Chartered wordt door een Amerikaanse toezichthouder beschuldigd van het witwassen van 250 miljard dollar en illegale financiële transacties met Iran.
Door de aantijgingen is de beurskoers van de bank met meer dan 23 procent gekelderd. De City of London is in rep en roer.
Standard Chartered is een grote bank in Groot-Brittannië. Vorige week zei topman Peter Sands nog trots dat zijn bank al 10 jaar op rij winst boekt. Standard stond bekend als een degelijke, ietwat saaie bank, maar staat nu te boek als schurkenbank.
Reputatieschade
Volgens de Amerikaanse toezichthouder DFS heeft Standard Chartered in het geheim zaken gedaan met Iran. Dat is in strijd met de Amerikaanse sancties. In 2008 verbood de VS vrijwel al het financiële verkeer met Iran. Er zijn in 10 jaar tijd transacties gedaan ter waarde van 250 miljard dollar waardoor het Amerikaanse bankwezen is ‘blootgesteld aan terroristische organisaties, drugsbaronnen en wapenhandelaren’. De bank verdiende honderden miljoenen aan de transacties.
Donkere wolken pakken zich samen boven Standard Chartered. Er dreigt reputatieschade en het aanzien van de bank bij klanten en in de financiële wereld staat op de tocht.
Bankvergunning
Standard Chartered kan zijn Amerikaanse bankvergunning kwijtraken. Zonder de licentie kan de bank geen dollartransacties meer uitvoeren voor klanten in de VS en in groeilanden, waar de bank zeer actief is. Het is na Barclays, HSBC, Credit Suisse en ING de vijfde bank die wordt aangepakt voor overtreding van het Amerikaanse embargo.
De bank weerspreekt de beschuldigingen in een reactie. Volgens Standard Chartered kunnen ten hoogste vraagtekens worden gezet bij transacties ter waarde van in totaal 14 miljoen dollar. Op de Londense effectenbeurs zag het concern dinsdag een kwart van de beurswaarde in rook opgaan.
Bronnen: Reuters.com, NOS.nl
Gerelateerd:
- Nobelprijswinnaar: we hebben banken niet nodig (video)
- Libor-gate: banksters achter de tralies (video)
- Connectie tussen Fed en Jekyll Island ontmaskerd (video)
- Bank voor Internationale Betalingen heerst over geldwereld
- EU onderzoekt Draghi wegens lidmaatschap geheimzinnige G30







Tijdens de feestdagen denken we niet meer na
Bankier van satan. Klokkenluider laat in dit interview zien hoe de wereld echt in elkaar zit
‘Hij zei dat Rutte geen onthullingen over Demmink wilde’
Een rechtse politicus wordt op grove wijze de mond gesnoeid en van het podium gegooid. Zo doet de NOS daar verslag van
‘Het gouden tijdperk dat wordt aangekondigd kan niet anders zijn dan een technocratie’
Water kan ons en het gehele universum helen
Coronapiek op Terschelling, de gemeente met de op 1 na hoogste prikgraad van Nederland
Eerste internationale conferentie over platte aarde trekt veel aandacht. Dit zeiden de sprekers
Enorme scheur in Kenia doet snelweg instorten. Kijk hoe Afrika in tweeën splijt