Patiënten moeten worden gewaarschuwd over de gevaren van chemotherapie, schreef de Daily Telegraph.
Onderzoek laat zien dat kankermedicijnen in sommige ziekenhuizen tot wel 50 procent van de patiënten doden.
Britse onderzoekers hebben voor het eerst gekeken naar het aantal kankerpatiënten dat binnen 30 dagen na chemotherapie overleed, wat een aanwijzing is dat de medicijnen de doodsoorzaak zijn in plaats van de ziekte.
Uit de studie van Public Health England en Cancer Research UK blijkt dat 8,4 procent van de patiënten met longkanker en 2,4 procent van de borstkankerpatiënten binnen een maand kwam te overlijden.
Veel hoger
In sommige ziekenhuizen lag het percentage veel hoger. In Milton Keynes stierf 50,9 procent van de patiënten die werden behandeld voor longkanker.
In Lancashire Teaching Hospitals was 28 procent van de longkankerpatiënten binnen 30 dagen na behandeling overleden.
Ook in veel andere plaatsen kwam het percentage ver boven het gemiddelde uit.
Eén op de vijf patiënten die zich in Cambridge University Hospitals liet behandelen voor borstkanker, stierf uiteindelijk aan de behandeling.
Public Health England heeft ziekenhuizen gevraagd om hun behandelingen eens goed onder de loep te nemen.
Giftig
Chemotherapie is giftig voor mensen omdat de medicijnen geen onderscheid maken tussen gezonde cellen en kankercellen.
“Het is belangrijk om patiënten te informeren dat chemotherapie levensbedreigend kan zijn,” zei professor David Dodwell.
Hij vindt ook dat niet iedereen zomaar chemotherapie zou mogen krijgen.
De ziekenhuizen hebben de gevallen bekeken en vinden dat het voorschrijven van chemotherapie veilig is.
Het onderzoek is gepubliceerd in The Lancet Oncology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






President Assad onthult hoe Amerika de nazi’s aan de macht hielp
Van eten uit de supermarkt ga je eerder dood. Deze 2 studies laten zien waarom
Kaag en koningin Maxima openen themaweek over verstandig omgaan met geld: ‘Moet niet gekker worden’
De elites hebben er alles aan gedaan om ons te stoppen. Dit is wat je niet hoort in de media over Charlottesville
‘Kinderen leren meer in buitenaardse schepen dan op school’
Politie rukt met man en macht uit om verjaardagsfeestje te stoppen: ‘Het nieuwe normaal van Rutte!’
Artsen uiten felle kritiek op ethicus die vaccineren morele plicht noemt: ‘Werkelijk schandalig’
Turkije doet oproep tot wereldwijde jihad, ook aan Turken in Nederland: ‘Er staat ons wat te wachten’
Bezoek GroenLinks-PvdA-leider Timmermans aan Zelensky zet kwaad bloed: ‘Wat doet hij daar?’