Je hoort wetenschappers vaak zeggen dat aliens onze planeet niet kunnen bereiken vanwege de enorm afstanden die ze dan zouden moeten overbruggen.
Een astronoom van de Columbia University in New York lijkt nu een oplossing voor dit probleem te hebben bedacht.
David Kipping zegt dat je ruimteschepen ter grootte van een planeet kunt aandrijven met behulp van een zogeheten ‘halo drive’ die werkt op basis van de extreme zwaartekrachtsgolven in zwarte gaten.
Katapulteren
Het is dan niet langer mogelijk dat de brandstof opraakt, aldus Kipping.
De astronoom liet zich inspireren door het werk van de 95-jarige natuurkundige Freeman Dyson.
Dyson stelde voor om ruimteschepen als het ware te katapulteren bij enorme planeten of zwarte gaten, door gebruik te maken van de zwaartekrachtsgolven.
Versnellen
Toen NASA de Voyager en Galileo naar Jupiter stuurde, bleken de onbemande sondes te versnellen dankzij de enorme omvang van de planeet en de snelheid waarmee hij om de zon draait: 13,1 kilometer per seconde.
Je hoeft volgens Kipping niet eens met je ruimteschip in de buurt van een zwart gat of enorme planeet te vliegen.
Laser
Je stuurt fotonen of lichtdeeltjes met behulp van een laser naar bijvoorbeeld een zwart gat en gebruikt ze bij terugkeer, als ze geladen zijn, om het schip aan te drijven.
Met een lichtzeil kun je op deze manier zelfs de grootste ruimteschepen voortbewegen zonder dat je brandstof nodig hebt, stelt Kipping.
Deze technologie zou de schepen in staat stellen snelheden te bereiken die dicht in de buurt van de lichtsnelheid komen.
In onderstaand filmpje bespreekt hij de halo drive:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Marijnissen somt waslijst aan incidenten op die het kabinet Rutte de afgelopen 6 maanden heeft veroorzaakt
Palestijnse heldin in holst van de nacht opgepakt omdat ze opstond tegen Israëlische bezetter. Bekijk hier de beelden
Addertje onder het gras bij coronahulpfonds: waarom verzwijgen Rutte en Hoekstra dit?
Baudet: ‘Dit wordt een Build Back Better-kabinet’
World Economic Forum opent Global Government-centrum in Oekraïne
Advocaat over zaak tegen Gates en Rutte: als rechter eisers in gelijk stelt moet Nederlandse Staat zich ‘heel druk gaan maken’
Schokkende update over het WHO-pandemieverdrag
Ruilnetwerk met planten en zaden opgestart
Regering gaat aangenomen motie niet uitvoeren omdat de Europese Unie dat niet wil: ‘Zoveelste voorbeeld’