Opnieuw onthullingen over de schimmige activiteiten van Nederland in Syrië. Eerder bleek al dat de Nederlandse overheid jarenlang jihadistische groepen in het Arabische land steunde, ook nadat was gebleken dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan gruwelijke misdaden.
Nu hebben verschillende anonieme bronnen aan website Novini laten weten dat Nederlandse commando’s actief zijn geweest in het Syrische conflict.
De bronnen hebben gezegd dat Nederlandse commando’s zijn gezet in de vuurleiding voor de Amerikaanse en Franse bombardementen in april 2018.
Geen toestemming
Hoogstwaarschijnlijk zijn ze meerdere jaren actief geweest in Syrië.
Van Nederlandse militaire activiteiten in het land was tot nog toe alleen de inzet van F-16’s een publiek feit.
Daarbij moet opgemerkt worden dat Nederland geen toestemming van de Syrische regering noch een mandaat van de VN heeft voor militaire operaties in Syrië.
Illegaal
Alle Nederlandse militaire activiteiten in Syrië zijn dus illegaal.
Nederlandse commando’s zouden ook actief geweest zijn in Libië toen de NAVO dat land bombardeerde.
Nooit
Het ministerie van Defensie laat in een reactie aan Novini weten dat de uitzending van militairen doorgaans vooraf wordt gegaan door een brief aan de Tweede Kamer, maar dat er geen brief is uitgegaan over een dergelijke inzet.
Defensie zegt verder ‘nooit uitspraken te doen over eventuele geheime operaties van special forces’.
[Novini]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vlammend betoog noodlijdende ondernemer: ‘Er moet echt iets gaan gebeuren’
45 jaar geleden werden twee mannen meegenomen door aliens. Deze getuigen vertellen voor het eerst wat ze indertijd hebben gezien
Oeps, de peperdure F-35 (JSF) wordt twee keer zo duur. Kijk hoe gemakkelijk Defensie zich laat misleiden
De andere kant van Iowa
Coenradie ‘steekt hier een mes in de ruggen van kinderen die slachtoffer werden van jakhalzen met topfunctie binnen Justitie’
Arts legt in 2 minuten uit waarom bestaande coronabehandelingen verboden zijn: ‘Dit is ongelooflijk bizar’
Kijk: de waarheid over de oorlog in Oekraïne (in 3 minuten)
Overheid Cyprus gaat fenomeen chemtrails ’tot op de bodem uitzoeken’
Je kon erop wachten: de FBI ziet complottheorieën als terroristische bedreiging. Wat zit hierachter?