Dr. James E. McDonald was in de vijftiger en zestiger jaren docent aan de Universiteit van Arizona. Hij was tevens gefascineerd door UFO’s en deed onderzoek naar het fenomeen.
Op vrijdag publiceerde de Arizona Daily Star diverse stukken uit het archief van McDonald over zijn onderzoek naar UFO’s. Zo beschrijft hij in een artikel uit 1958 hoe de wetenschappelijke gemeenschap het onderwerp negeert.
De belangrijkste reden was volgens McDonald dat ‘er geen goede data voorhanden waren en dat mensen die ongeïdentificeerde objecten zagen werden geridiculiseerd’.
Een artikel uit 1966 getiteld ‘UFO’s zijn Echt’ gaat over een lezing die de natuurkundige gaf voor meer dan 200 collega’s en studenten. Hij concludeerde dat UFO’s hoogstwaarschijnlijk ‘buitenaardse sondes’ zijn. Hij baseerde zijn bevindingen op basis van 10 jaar onderzoek naar ongewone fenomenen in het luchtruim.
Project Blue Book
Gedurende dezelfde presentatie uitte McDonald zijn onvrede over het officiële onderzoek van de Amerikaanse luchtmacht naar UFO’s, geheten Project Blue Book. Hij noemde het een ‘wetenschappelijk schandaal’ en trok de competentie van de betrokken onderzoekers in twijfel.
Condon-rapport
In een artikel uit 1969 bekritiseerde McDonald het Condon-rapport, een andere studie naar UFO’s die werd gefinancierd door de Amerikaanse luchtmacht. Alle gepubliceerde stukken van Dr. James E. McDonald leest u hier terug.
Bron: Openminds.tv
Gerelateerd:
- Rapport RAND Corporatie over onbekende vliegende objecten
- De zeven zuilen van het wereldbeeld: Waarom buitenaards leven een ver-van-je-bed-show is
- Bemanning Brits gevechtsvliegtuig ziet UFO boven Noordzee
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Timmermans ontkent miljonair te zijn, zoveel verdient hij écht
Lange Frans schudt heel Nederland wakker met ‘Lockdown’: Dit is de val van de cabal
Diederik Gommers: ‘Nee, IC-capaciteit niet drastisch vergroten’
Nederland gaat 5 miljard euro extra per jaar afdragen aan EU, waaronder 1 miljard om oorlog in Oekraïne te financieren
WTC-gebouwen zijn gecontroleerd gesloopt. Volgens deze professor is het bewijs overweldigend
Advocaat: “Verslaggeving door mainstream media is een ramp, mensen zijn nepnieuws zat”
Vaccinatieschade: 1100 procent meer sterfgevallen onder militairen, sterfte stijgt exponentieel
Professor: We moeten het virus gewoon z’n gang laten gaan
BVNL neemt stelling: ‘Nederland moet de banden met het World Economic Forum direct verbreken’