‘s Werelds meest vooraanstaande cardiologen kregen onlangs te horen dat het advies voor een gezond hart dat ze al dertig jaar geven, niet klopt: verzadigde vetten in kaas en rood vlees veroorzaken geen hartziekte, maar beschermen ons ertegen.
Bovendien verminderen ze de kans op een vroegtijdige dood met 25 procent.
Als we twee keer zoveel verzadigde vetten eten als we volgens de huidige richtlijnen mogen hebben, is dat nog steeds veilig.
Gerust
Zo kunnen we bijvoorbeeld gerust 125 gram rood vlees – het equivalent van een kleine biefstuk – eten in plaats van de 70 gram per dag die momenteel wordt aanbevolen.
Mensen die meer vlees en zuivel eten, hebben 25 procent minder kans op hartaandoeningen en 22 procent minder kans op een hartinfarct, zo meldden cardiologen op het jaarlijkse congres van de European Society of Cardiology.
Onderzoeker Andrew Mente van de McMaster-universiteit in Canada presenteerde daar zijn onderzoeksresultaten.
Niet juist
Daaruit blijkt dat de theorie dat verzadigde vetten de oorzaak zijn van verstopte slagaders en atherosclerose (verkalking van de slagaders) simpelweg niet juist is.
Integendeel, verzadigde vetten uit vlees en zuivel lijken een beschermend effect te hebben.
Koolhydraten
Het beste dieet voor een gezond hart bestaat uit drie porties zuivelproducten per dag (zoals kaas), anderhalve portie vlees, acht porties groenten en fruit, en tweeënhalve portie noten en bonen.
Op basis van hun onderzoek onder meer dan 218.000 mensen concluderen Mente en zijn team dat het beter is om geraffineerde koolhydraten te mijden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Fleur Agema boos over uitspraken Kuipers: ‘Wat een onzin!’
Lovende reacties op ‘meesterlijke’ column Jort Kelder over de foute Nederlander
Extreme droogte in Californië veroorzaakt door HAARP?
Frankenstein-technologie in de koeienstal: hersenchip laat koe meer melk produceren
Smokkelde Justitie de echte moordenaar van Marianne Vaatstra naar het buitenland?
Israëlische journalist klapt uit de school: de hele wereld is misleid met vervalste data
Telt de maan 250 miljoen bewoners? Een bekende ex-CIA-piloot denkt van wel
Nieuwe cijfers over sterfte na uitrol vaccins en boosters: ‘Tot nu toe heeft nog niemand dit gezien’
Autisme kan worden behandeld met stofje uit broccoli