Al in de jaren tachtig bleek uit onderzoek dat het omstreden onkruidbestrijdingsmiddel Roundup van chemiereus Monsanto kanker kon veroorzaken.
In 1985 classificeerde de Amerikaanse milieubeschermingsdienst EPA dat het actieve bestanddeel van het middel, glyfosaat, als kankerverwekkend.
Zes jaar later draaide de EPA plotseling bij en zei de dienst dat mensen zich nergens zorgen om hoefden te maken.
Misleid
De gegevens die de EPA in de jaren tachtig had gebruikt om glyfosaat te beoordelen, waren niet langer beschikbaar voor het publiek.
Mike Papantonio van RT America sprak hierover met onderzoeksjournaliste en schrijfster Carey Gillam.
Zij kwam tot de conclusie dat we al decennialang worden misleid door Monsanto en dat het bedrijf allerlei verschillende tactieken gebruikt om wetenschappers en studies in diskrediet te brengen.
Lastiggevallen
Deze misleidende tactieken hebben ervoor gezorgd dat de landbouwreus vele miljarden dollars kon verdienen.
Onwelgevallige informatie werd achtergehouden en wetenschappers en toezichthouders werden onder druk gezet of lastiggevallen.
Meegeschreven
Gillam merkt op dat Monsanto zelf heeft meegeschreven aan studies die laten zien dat glyfosaat geen gevaar vormt voor de volksgezondheid.
Daarnaast moeten medewerkers van de EPA en allerlei universiteiten die in werkelijkheid in dienst zijn van Monsanto ervoor zorgen dat het publiek zo weinig mogelijk te weten komt over de gevaren van glyfosaat, aldus de journaliste.
Bekijk het interview hieronder:
Foto: Infoeco~commonswiki Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Professor Pijl: Diabetes type 2 omkeerbaar en te genezen
CIA en MI6 wisten voor inval dat Irak geen massavernietigingswapens had
Zoon van George Soros is kind aan huis in het Witte Huis
Paar 100 miljoen aan belastinggeld ‘foetsie’ bij Stichting Open Nederland: ‘Het wordt tijd voor de onderste steen’
Kijk: bij RTL Tonight wordt gesproken over FVD, maar ze hebben geen idee wie Lidewij de Vos is en waar ze vandaan komt
Washington werkt nog steeds samen met terreurorganisatie IS. Wat zijn ze met al dit gestolen goud van plan?
FVD gaat hoorzitting organiseren over het prikbeleid, óók met virologen die ‘heel kritisch zijn’
Database administrator trok bij overheid aan de bel over forse oversterfte en dit was de reactie
VIDEO: Russell Brand haalt uit naar Britse koninklijke ‘hagedis Illuminati’ familie