
Het Witte Huis is van plan om honderden Amerikaanse troepen in het noordoosten van Syrië te houden om de olievelden daar te bewaken. Er worden ook tanks naar het gebied gestuurd, meldt de Wall Street Journal.
Eerder zei president Donald Trump nog dat alle Amerikaanse troepen uit Syrië worden teruggetrokken.
Op Twitter liet hij weten dat hij de olievelden wil beschermen:
The Oil Fields discussed in my speech on Turkey/Kurds yesterday were held by ISIS until the United States took them over with the help of the Kurds. We will NEVER let a reconstituted ISIS have those fields!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 24, 2019
Speciale troepen
Het plan om de olievelden te bewaken is afkomstig van het Pentagon, dat voorstelde om speciale troepen op enkele bases in het oosten van Syrië te stationeren.
Zodoende kunnen Koerdische militanten de olievelden in handen houden en kunnen ze niet heroverd worden door Syrische overheidstroepen.
De zogeheten Syrische Democratische Strijdkrachten, een Koerdische militiegroep die wordt gesteund door de Verenigde Staten, waren na de Amerikaanse terugtrekking van plan om zich aan te sluiten bij het Syrische leger.
Cruciaal
Het nieuwe plan lijkt een poging te zijn om de Koerden uit de buurt te houden van de regering in Damascus en de Syrische olievelden in handen te houden.
Amerikaanse media berichten dat het Trump vooral te doen is om de olievelden in de provincie Deir ez-Zor.
De militaire top van de VS ziet dat gebied als cruciaal om een terugkeer van IS in de regio te voorkomen.
Natúúrlijk niet
Amerika wil de olievelden natúúrlijk niet houden voor financieel gewin.
De foto’s van Amerikaanse soldaten die papavervelden in Afghanistan bewaken, staan ons nog vers op het netvlies.
Daarnaast waren BP en Shell er als de kippen bij om de olievelden over te nemen na de invasie van Irak.
[PressTV]
Foto van 200 meter lange rij bij voedselbank in Amsterdam leidt tot ophef: ‘Verschrikkelijk’
CIA-bron onthult dat CIA achter zware bomaanslag in Oklahoma City zat. Dit gebeurt er enkele uren daarna met hem
Verbazing over ‘Allahu akbar’-roepende menigte in Utrecht na val Assad: ‘Nederland is een bezet land’
Zo hebben ze de ‘pandemie’ nog 2 jaar gerekt: ‘Dit is een groot schandaal’
Verhaal rond dood van bekende complottheoreticus zit vol gaten. De zaak-Spiers wordt steeds vreemder
Gates Foundation zit achter volkomen onjuiste ‘sterftecijfers’ corona
Kijk: journalist ontmaskert leugens en propaganda over Oekraïne
Cointelpro: FBI spoorde Martin Luther King aan tot zelfmoord
Covidprikken niet vervuild met DNA, het is BEWUST toegevoegd, zegt deze regeringsfunctionaris