De Amerikaanse president Joe Biden heeft de Russische beschuldigingen dat het Westen achter de lekkages van de twee Nord Stream-gaspijpleidingen in de Oostzee zit, afgedaan als ‘leugens’.
“Het was een opzettelijke sabotageactie en de Russen pompen desinformatie en leugens naar buiten,” zei Biden. Rusland zegt bewijsmateriaal te hebben waaruit blijkt dat het Westen een rol heeft gespeeld bij de schade aan de Nord Stream 1 en 2.
In februari dit jaar zei president Biden dat het afgelopen zou zijn met de gaspijpleidingen als Rusland Oekraïne binnenvalt.
Laten we daar duidelijk over zijn
Volgens de Amerikaanse gepensioneerde kolonel Doug MacGregor heeft Poetin niet zijn eigen pijpleidingen gebombardeerd. De lekken in de pijpleidingen zijn veroorzaakt door explosies die overeenkomen met de kracht van honderden kilo’s TNT. Er zijn niet veel mensen die zoiets kunnen doen, zei MacGregor in The Charlie Kirk Show.
“Het waren in ieder geval niet de Russen,” benadrukte de kolonel. “Laten we daar duidelijk over zijn.” Hij wees erop dat de pijpleidingen de Russen veel inkomsten opleveren. “Zij zouden zoiets niet doen.”
Ook de Duitsers kunnen volgens MacGregor niet verantwoordelijk zijn geweest voor de sabotage. Zij staan op het punt zich terug te trekken uit deze proxy-oorlog, aldus de kolonel. Wie blijven er dan nog over? Groot-Brittannië, Frankrijk, de Verenigde Staten en Polen.
Dat slaat nergens op
Veel mensen wijzen met de beschuldigende vinger naar de VS. Een Poolse oud-minister schreef op Twitter: “Bedankt, VS.”
MacGregor vindt het ‘belachelijk’ dat de Amerikaanse overheid beweert dat de Russen hun eigen pijpleidingen hebben opgeblazen. “Dat slaat nergens op.”
De kolonel wees erop dat Poetin tot dusver heel erg terughoudend is geweest. “Hij heeft op geen enkel moment meer dan 20 procent van zijn grondtroepen ingezet in Oekraïne. En Russische troepen zijn al vanaf het begin in de minderheid.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rechter stuurde honderden mensen cel in voor cannabisgebruik. Zie wat hij deed toen hij ziek werd en cannabis zijn enige redding was
Masker van jade gevonden in Piramide van de Zon
Snoeiharde uithaal naar ‘farizeeër’ Gert-Jan Segers: ‘In de hel zal hij branden’
Nieuwe iphone 17 een absolute aanrader
Grote Piramide bevat verborgen ruimte ter grootte van een Boeing. Wetenschappers doen spectaculaire vondst
Schip vol dwazen: klimaatfanatici komen vast te zitten in het ijs. Hier was het deze keer raak
Kolonel onthult wat er gaat gebeuren in Oekraïne: ‘Dit is slechts het begin’
Deze man heeft een patent dat een grote bedreiging vormt voor Monsanto en de wereld kan veranderen
Pfizer maakt opvallende move nu wetenschappers waarschuwen voor ‘pandemie van hartfalen’