Het World Economic Forum organiseert tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in Davos een sessie over ‘Ziekte X’, die volgens de WHO ‘20 keer’ zo dodelijk is als corona.
Tijdens de sessie ‘Voorbereiden op Ziekte X’ wordt ingegaan op de vraag hoe je het zorgstelsel op deze ziekte kunt voorbereiden.
Tot de sprekers behoren WHO-baas Tedros, de Braziliaanse minister van Volksgezondheid Nisia Trindade Lima, bestuursvoorzitter van vaccinmaker AstraZeneca Michel Demaré en niemand minder dan Philips-topman Roy Jakobs.
‘Serieuze microbiële dreiging’
De term ‘Ziekte X’ is bedacht door de WHO. Het gaat om een ziekte die wordt veroorzaakt door een ‘serieuze microbiële dreiging’.
Kate Bingham, tijdens corona hoofd van het Britse vaccinprogramma, schreef voor de Daily Mail dat vaccins opnieuw in recordtijd ontwikkeld en geleverd zullen moeten worden om ‘Ziekte X te bestrijden’.
Vroeg of laat
Volgens haar zal Ziekte X net zo besmettelijk zijn als mazelen en net zo dodelijk als ebola. “Ergens in de wereld repliceert het zich en vroeg of laat zal iemand zich ziek beginnen te voelen,” beweerde Bingham.
Auteur Fred van ’t Ent reageert: “Ze willen op dezelfde manier verder gaan als in 2020. Groter, georganiseerder, met nog meer lockdowns en wat dat ook. Ergens moet hier een einde aan komen. Welke juridische wegen kunnen wij nog bewandelen om hier paal en perk aan te stellen? Deze mensen mogen hier niet mee wegkomen.”
De 45 minuten durende sessie over deze mysterieuze Ziekte X zal op 17 januari gehouden worden.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Beste bewijs van buitenaards leven tot nu toe gevonden op Saturnusmaan. Wetenschappers staan versteld
Internist geeft speech van z’n leven: ‘We moeten nu opstaan! Weg met de coronadictatuur!’
Waarom mocht de demonstratie tegen Poetin in Amsterdam wel doorgaan?
Vrouw (28) met kanker negeert advies van haar dokter. Lees hier hoe ze is genezen
We halen de Rothschilds onderuit, onze onderdrukkers, onze dictators. We zijn hier alleen als slaven. Gele hesjes laten van zich horen in Amsterdam
Scientist Director bij AstraZeneca: ‘Buitensluiten van QR-loze Nederlanders leidt tot schade die niet te overzien is’
Waarom een eigen huis nog steeds haalbaar is voor jonge Nederlanders
FVD eist opheldering over enorme toename sterfgevallen sinds start vaccinatiecampagne
Australië: je mag je mondkapje buiten niet afzetten om te drinken