Er is al heel veel geld uitgegeven aan het hele Oekraïne-dossier, zei oud-Kamervoorzitter Martin Bosma in WNL Op Zondag. De teller staat al op 20 miljard en daar komt die 90 miljard nog eens bij.
“Dat is heel veel geld en dat geld kun je maar één keer uitgeven,” benadrukte Bosma, die erop wees dat in Nederland de huren omhoog gaan, de btw door het dak gaat, er wordt gesproken over het afbouwen van de hypotheekrenteaftrek en dat de prijzen omhoog blijven gaan.
Martin Bosma spreekt de waarheid over steun aan de Oekraïne: “Er is al heel veel geld uitgegeven aan de Oekraïne. De teller staat op 20 miljard. Daar komt die 90 miljard nog bij. Het is heel veel geld wat je maar één keer kunt uitgeven.”
“In Nederland gaan de huren omhoog, de… pic.twitter.com/Yqr8FFzuhj
— Strijder124 (@Strijder124) December 21, 2025
Je kunt niet eeuwig doorgaan
“Vadertje Staat heeft steeds meer geld van ons nodig en je kunt niet eeuwig doorgaan,” zei Bosma, die mensen kent die in Den Haag wonen en boodschappen doen in Duitsland.
Bosma wees er nog op dat Nederland al meer betaalt dan Frankrijk, Italië en Spanje samen. “Per hoofd van de bevolking betaalt Nederland 550 euro per jaar, terwijl een Fransman 130 betaalt en in Spanje is het zelfs 30.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zwitserse bankiers schrappen vakantieplannen uit angst voor arrestatie
Oostenrijkse politicus laat zien dat cola positief test op corona: ‘Ongelooflijk’
‘Anti-vaccinatieboek’ uit etalage gehaald na één kritische tweet. Zo reageerden de auteurs
Geruchten zwellen aan: Kuipers naar vaccinorganisatie CEPI?
Buitenaardsen mogelijk dichterbij dan we ooit dachten
Nieuwe Amerikaanse klimaatchef: Uitstoot CO2 niet het probleem
Nederlanders sturen folder van NCTV over noodsituatie massaal retour: ‘Idioten!’
Nieuwe ‘WEF-papers’ vrijgegeven: veel details zwartgelakt door VWS, ‘waarschijnlijk op bevel van het WEF’
Thaise politie doet twee keer inval bij groep die zegt te communiceren met aliens van Pluto. Dit is de reden