De Oekraïense president Porosjenko heeft de internationale gemeenschap afgelopen weekend om hulp gevraagd. Op de grote veiligheidsconferentie in München zei hij dat het conflict niet kan worden opgelost zonder politieke, economische en militaire steun van zijn bondgenoten.
In een emotioneel betoog hield hij een aantal Russische paspoorten omhoog. Volgens Porosjenko zijn de documenten gevonden op Oekraïens grondgebied. Hij noemde dat ‘het beste bewijs’ voor de aanwezigheid van Russische militairen. Die zouden op 100 kilometer van de grens verdwaald zijn, schamperde hij. “We zijn een onafhankelijk land en hebben het recht ons te verdedigen,” zei hij nog.
Russische media spraken van een sterk staaltje ‘politieke komedie’, aangezien Russische soldaten hun paspoorten moeten inleveren als ze in het leger dienen. “Iedereen die ooit in Rusland heeft gewoond weet dit,” aldus tv-zender RT. Zelfs contractsoldaten worden gedwongen hun paspoort in te leveren en krijgen daarvoor in de plaats een militaire ID-kaart. Je zult dus nooit een Russische soldaat aantreffen met een paspoort.
Eind vorige maand zei de miljardair op het World Economic Forum in Davos nog dat Rusland in Oekraïne meer dan 9000 militairen heeft gestationeerd die pro-Russische rebellen ondersteunen. Hij kon echter geen satellietfoto’s laten zien waaruit blijkt dat Russische soldaten actief zijn op Oekraïens grondgebied.
De uitspraken van de oligarch doen denken aan de ‘bewijzen’ van massavernietigingswapens waarmee Colin Powell de Veiligheidsraad in 2003 toesprak. Ook dat was een zorgvuldig geregisseerde gebeurtenis waarmee de politiek van de coalitie werd ondersteund.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Trudeau raakt regie kwijt: Ook Quebec zet zich schrap voor enorm vrijheidskonvooi truckers
Experts verdeeld over ‘bouwwerk van beschaving die zijn tijd ver vooruit was’
VVD-Kamerlid over WEF: is onderdeel geworden van ‘een complotachtig wappieverhaal’
De Jonge opent aanval op ongevaccineerden: ‘Echt zeer zorgelijke en gevaarlijke uitspraken dit’
Meldpunt discriminatie ontvangt ‘veel meldingen’ van mensen die zich gediscrimineerd voelen door De Jonge
Democratische Partij verliest belangrijke rechtszaak tegen Julian Assange. Wat dit betekent (en waarom de media erover zwijgen)
Geheim ondergronds complex ontdekt waar nazi’s werkten aan de atoombom
Steun voor harde acties tegen overheid groeit: ‘2024 wordt het jaar van de ommekeer!’
Eerste conferentie buitenaards contact Zuid-Afrika