D66 wil alle Nederlandse soevereiniteit weggeven. Maar over FvD hebben ze onzinverhalen over ‘buitenlandse inmenging’, stelt de partij. Voorman Thierry Baudet zegt: “Overspannen gedoe over zogenaamde ‘steun’ van de Amerikanen. Eerst waren het toch de Russen? Allemaal niets van waar natuurlijk. Trouwens wel benieuwd wanneer de media eens gaan vragen naar de werkelijk bestaande steun die linkse clubs achter de schermen van Soros ontvangen!”
In de Kamer confronteerde hij D66-minister Kaag met inmenging die wel heeft plaatsgevonden, zoals bijvoorbeeld het penthouse dat aan oud-fractieleider Pechtold werd gegeven in ruil voor steun aan het CETA-verdrag. Volgens minister Kaag was dit ‘framing’ en heeft Pechtold ‘op het juiste moment al specifiek uitleg gegeven’.
Vervolgens stelde Baudet haar een vraag over miljardair George Soros. “Wat vindt de minister ervan dat hij per jaar meer dan 5 miljoen investeert in links-activistische clubs in Nederland?” Daarop antwoordde Kaag: “George Soros is een bekend filantroop. Die heeft zich via zijn Open Society en andere goede doelen ingezet voor democratie. Dat hoef je niet meer links of rechts te noemen, het gaat om mensenrechten en organisaties die juist in landen opereren waar ze onderdrukt worden en waar steun op belangrijke momenten ontzettend relevant is geweest. Ik vind de framing heel jammer. Ik vind het een kwalijke aantijging aan het adres van de heer Soros.”
Hoe verzint ze het!
Kamerlid Bram van Ojik (GroenLinks) zei ‘heel blij’ te zijn dat Kaag het in haar beantwoording opnam voor Soros.
“Kom vooral niet aan de heilige linkse held George Soros want dat is een ‘filantroop’ die aan ‘goede doelen’ geeft en zich inzet voor ‘democratie’,” reageert Leon van Galen sarcastisch. Percolator voegt toe: “Goed zo! Baudet stelt terecht een vraag over Soros, die de democratie van Nederland vanuit het buitenland ondermijnt met eenzijdige jaarlijkse steun van miljoenen euro’s aan linkse organisaties. Maar de deugers van D66 en GroenLinks willen geen kwaad woord over hem horen.”
“De kille, zeer berekenende Sigrid Al Kak noemt Soros een filantroop die ‘goede’ dingen voor ‘goede doelen’ doet! Hoe verzint ze het!” twittert Janny.
.@D66 wil álle Nederlandse soevereiniteit weggeven. Maar over #FVD hebben ze onzinverhalen over “buitenlandse inmenging”.@thierrybaudet wil weten: Hoe noemt @SigridKaag het als een ambassadeur een partijleider als dank voor steun aan #CETA een penthouse in Scheveningen geeft? pic.twitter.com/iwgtIadzdG
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) September 22, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Hoe een Nederlandse podcast wordt ingezet om de ‘schandalige hebzucht’ van EU-ambtenaren te stillen
Medicijnbedrijven moeten betalingen aan artsen openbaar maken
Dit Chinese kruid helpt tegen rugklachten
Accepteert de wetenschap koude kernfusie eindelijk?
Doldwaze ontwikkelingen rond Nederland-op-slot-wet: ‘Dit is een ongekende schoffering van de kiezers’
Nederlandse IC-verpleegkundigen zien mensen na inenting op IC belanden: ‘Men lijkt het maar normaal te vinden’
Rutte wil vooral geen nieuwe tik op de vingers riskeren. Lees deze vlijmscherpe analyse over afschaffing referendum
Maak kennis met de held die in Fukushima achterbleef om voor de dieren te zorgen
Op de grootste begraafplaats ter wereld in Irak waren geesten rond. Dit maken grafdelvers mee