In 1990 verscheen er een graancirkel in het weiland van een boer uit Illinois. Het was alsof er iets op de grond was geland.
“Wat het ook was, het kwam uit de lucht en steeg weer op,” vertelde boer James Lawson aan persbureau AP. “Ik denk dat er een UFO is geland.”
In de herfst van 1990 doken overal graancirkels op in het gebied. Een maand na de vondst stuitte collega Mike Searle op enkele kilometers afstand op een tientallen meters grote graancirkel.
Erg verrast
“Ik reed er bijna overheen, ging terug en reed er omheen,” zei Searle. “Ik was erg verrast.”
De politie zei te denken dat het waarschijnlijk het werk was geweest van kinderen.
Op het land van Thompson vonden agenten een gat in de grond ‘waar mogelijk ooit een stok in had gezeten’. Maar dat verklaart niet het grote aantal UFO-waarnemingen in Illinois gedurende die periode.
Vreemd vaartuig
Toen Lawson zijn graancirkel ontdekte, deed een 23-jarige vrouw melding van een vreemd vaartuig in het gebied.
Twee dagen later zagen een vader en zoon in buurstaat Indiana een onbekend object boven de weg hangen. Ze keken er 15 minuten lang naar, waarna het verdween.
De vreemdste melding werd gedaan in Kentucky, een andere buurstaat, waar een vrouw samen met een aantal collega’s 20 minuten lang twee vaartuigen zag vanuit haar kantoor.
Boemerang
Het ene vaartuig, dat eruitzag als een boemerang, smolt daarna samen met het andere en verdween.
In 1990 werden in de VS tenminste 60 graancirkels gemeld. In Groot-Brittannië lag dat aantal nog veel hoger.
Foto: Simisa Wikimedia Commons







Dit wil je zien: 10-jarige jongen geeft schoolbestuur uitbrander om mondkapjesplicht
Lees en huiver: dit staat er in het concept-landbouwakkoord (en ja, voedsel wordt onbetaalbaar)
Diep in de aarde bevindt zich een immens waterreservoir
Franse boer wint rechtszaak van Monsanto
Brexit-debat: “Europese Unie is een dictatuur”
Het mysterie van de vreemde spiraalvorm in het Engelse landschap
Mensen uit de hele wereld komen af op nieuwe graancirkel. Zie hier de indrukwekkende dronebeelden
Mysterieuze lichten gespot in de lucht voor verwoestende aardbeving Marokko, wetenschappers staan voor raadsel
Waarom IJsland ons aan het denken moet zetten over de Nederlandse en Europese politiek