Met het indienen van hun ontslag door de minister van Justitie en zijn staatssecretaris zijn we weer in het traditionele circuit van de algemeen aanvaarde hypocrisie beland. Dat schrijft Trouw-columnist Sylvain Ephimenco.
“In de loop der jaren heb ik geleerd om gapend over nietige details en ambtelijke rituelen heen te stappen. Enkel het grote verband boeit me nog,” aldus Ephimenco. “Alleen de schande en de vlekken die onze democratische rechtsstaat ondoorzichtig in plaats van transparant maken, kunnen me woedend maken.”
Hij merkt op dat er sinds 1994 weinig veranderd is. Toen handelden de Nederlandse staat en de IRT in verdovende middelen door tienduizenden kilo’s drugs in het criminele circuit te pompen. Teeven gebruikt volgens Ephimenco nu een NSB-formule: hij belazerde ethiek en moraal voor ‘volk en vaderland’. “Tot zijn volk wil ik niet behoren en zijn vaderland is het mijne niet,” schrijft hij.
Er heeft zich een elite aan de top van overheidsinstanties genesteld, die van alles beslist dat krom is en stinkt, zonder daarvoor politieke verantwoordelijkheid af te hoeven leggen, aldus Ephimenco. Hij schrijft: “Dat een officier van justitie (Fred Teeven nu, maar ze zijn talrijk) met instemming van zijn superieuren bij het OM de kans krijgt in het geheim het adagium ‘misdaad loont’ kracht bij te zetten, doet me kokhalzen.”
Zijn maag draait om bij de gedachte dat de handlangers van drugsbaron Cees H., die hoge posten bij het justitiële apparaat bekleden, miljoenen crimineel geld aan die crimineel teruggaven. Dat dit gebeurt met een bonus door die miljoenen buiten het zicht van de belastingdienst te houden, maakt hem als belastingbetaler misselijk.
“Kennelijk is er boven de koning der Nederlanden een andere categorie die enorme belastingvrije uitkeringen krijgt geschonken: het gilde der criminelen,” stelt Ephimenco vast.
[Trouw]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Deze 7 kruiden helpen in de strijd tegen kanker
Vlak voor de verkiezingen is het ineens niet meer ‘onze oorlog’? ‘Dit is zo verwrongen en fout’
Orka communiceert met mensen door motorgeluid te imiteren (video)
Nieuws over de ‘veilige en effectieve’ mRNA-prik: ‘De horror neemt met de dag toe’
Schok: ‘Politie zet energiewapens in tegen Australisch vrijheidskonvooi’
Regering kan instemmen met wetgeving zonder dat parlement akkoord is: ‘Buitengewoon problematisch’
Top Nomura weg na handelsschandaal
Journalist Naomi Wolf doet in Europees Parlement schokkende onthullingen over interne Pfizer-documenten
VIDEO: De explosieve docu over kanker die de media weigerden uit te zenden