De Belastingdienst schreef maandag op Twitter: “Als overheidsinstantie vinden we het belangrijk om ons uit te spreken voor de gelijke rechten van LHBTQI+’ers. Daarom varen we voor de 4e keer mee op de Dutch Government Pride-boot aanstaande zaterdag tijdens de Canal Parade in Amsterdam.”
De dienst werd overstelpt met kritiek. Er kwam een reactie: “We zijn ontdaan door de hatelijke reacties onder onze post. We maken nog een keer duidelijk dat we opkomen voor inclusiviteit en diversiteit en spreken ons daarover uit als Rijksoverheidsorganisatie.”
🏳️🌈 https://t.co/nKNoBJRUrH pic.twitter.com/cEOtZbfRyL
— Cees (@CeesCees72) August 4, 2023
Verloren
“Overheidsorganen dienen zich politiek neutraal op te stellen. Niet als spreekbuis van deze linkse, destructieve woke-ideologie,” vindt Forum voor Democratie.
Annelies Strikkers twittert: “Een neutraal overheidsorgaan dat ‘ONTDAAN’ is en dat een linkse woke-ideologie uitdraagt. Het wordt steeds gekker in dit land.”
“Met deze tweet laat de Belastingdienst alleen maar zien dat ze als organisatie verloren is. Ten prooi gevallen aan woke en anders links gedram,” vindt ON!-redacteur Kim Tjoa.
Deze vlag staat symbool voor de nieuwe religie: seksualisering en indoctrinatie van kinderen, uitsluiten van andersdenkenden, heteroseksuelen en blanken en een totale aanval op alles dat ooit als norm werd beschouwd (en norm moet blijven). Weg ermee! pic.twitter.com/qzAlJDr0IA
— Raisa Blommestijn (@rblommestijn) August 4, 2023
Maar wel lekker vangen
Ondernemer René Dercksen vraagt zich af: “Wat moet er gebeuren alvorens ze bij de Belastingdienst doorhebben dat ze het contact met de samenleving volledig kwijt zijn?”
“Vroeger hadden we een neutrale overheid. Nu zwaait de Belastingdienst met de anti-blanken-vlag en zijn ze ‘ontdaan’ over de reacties. Maar wel lekker vangen,” merkt journalist Joost Niemoller op.
Emeritus hoogleraar Paul Cliteur wijst erop dat er geen sprake is van ‘hatelijke reacties’. “Gewoon Nederlands staatsrecht. Grondwet. Jullie horen dit als ambtelijke dienst niet te doen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Gigantische scheur in de grond in Mexico
Oud-premier Balkenende ontevreden over uitrol WEF-agenda: ‘We zijn niet on track’
Cannabis veelbelovend alternatief voor antibiotica. Dit is het nieuwe wapen in de strijd tegen superbacteriën
Video: Tekst ‘We Love You Satan’ verschijnt in beeld in Disney-serie
Hoe grappende bankbestuurders de Ierse belastingbetaler beroofden
Peruaanse overheid heropent dienst voor UFO’s
Minister Kaag wil haast maken met invoering digitale euro: ‘Momentum vasthouden’
Uitvaartondernemers en balsemers in binnen- en buitenland beginnen raadselachtig patroon te herkennen
Artsen beweren dat hydroxychloroquine 91% van coronapatiënten helpt: ‘We moeten niet wachten’