Emeritus professor Philip Vermoortel stuitte in het boek The Fourth Industrial Revolution van Klaus Schwab op een aantal verontrustende dingen.
Deze Vierde Industriële Revolutie legt het verband tussen een groot aantal van elkaar losstaande zaken (het zogenoemde Internet of Things), om dat te doen met een fenomenale snelheid die tot voor kort ondenkbaar was, én om daarbij vooruitgang te boeken met een zo duizelingwekkend tempo dat niemand met enige zekerheid kan voorspellen wat de toekomst nog zal brengen. Zo staat het althans omschreven in het boek.
Schwab schetst in dit boek een utopische wereld zonder armoede, met veel natuur, en vrijheid en geluk voor iedereen. De vraag rijst of al die mooie woorden gemeend zijn, aldus Vermoortel.
Dit is de schepping van een wereldwijde machtspiramide
De achterliggende bedoeling blijft immers een ‘poging van de elites en hun technocraten om gezondheidscontrole, controle over het klimaat, controle over het onderwijs, controle over de voedselproductie, controle over de menselijke voortplanting, beheersing van sociale onrust en controle over het geld tot stand te brengen. Dit is de schepping van een wereldwijde machtspiramide’, schrijft auteur Harrie Salman.
Schwab wijdt in zijn boek een paragraaf aan ‘overheden’. Daarin duikt het plan op om bestaande regeringen en naties aan de kant te schuiven ten voordele van een werelddictatuur van niet-verkozen leiders die zichzelf uitverkoren achten.
“Dat staat er niet zo expliciet als ik het nu formuleer, maar voor wie tussen de regels doorleest, wordt het duidelijk genoeg,” zegt Vermoortel.
Meest verontrustende
Het meest verontrustende aan dit boek vind ik de probleemloze evidentie waarmee Schwab de fysieke en digitale wereld ‘fuseert’ met de biologie, benadrukt de emeritus hoogleraar.
In het Internet of Things wordt de mens een ding zoals alle dingen en kan hij naar believen gecontroleerd en gemanipuleerd worden, iets wat vandaag de dag al volop bezig is. Zo zijn de nieuwe digitale straatlampen bijvoorbeeld controlerende computers.
Reden tot ongerustheid
Ook zinnen als de volgende creëren wat Vermoortel betreft reden tot ongerustheid: ‘de nieuwe technologische revolutie, die niets minder dan een transformatie van de mensheid behelst’ en ‘Als menselijke wezens en als sociale dieren moeten we individueel en collectief nadenken over de manier waarop we reageren op zaken als levensverlenging, designerbaby’s, het onttrekken van geheugen en nog veel meer’.
Naast designerbaby’s voorziet Schwab ‘een hele reeks andere aanpassingen aan onze mensheid’.
Lees hier de hele boekbespreking.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Volgens F1-coureur Lewis Hamilton zal ons ras uitsterven door global warming tenzij we allemaal veganist worden. Zo reageert het internet
Mammografie verergert de kankerepidemie. Deze onderzoeken laten zien hoe dat komt
Vrouw verlost van verslaving door ’terug te gaan naar vorig leven als Azteek’
Onverklaarbare explosie boven grens Thailand-Cambodja
Europarlementariër slaat alarm: ‘Dit moest stilletjes gebeuren, omdat men wist dat mensen hier massaal tegen zouden protesteren’
Bizar: Bill Gates maakt Westen warm voor kinderarbeid
Australische studente laat als eerste zien dat er gigantische plasmabuizen boven de aarde zweven
Dit voedsel laat geen spaan heel van kankercellen. Het is spotgoedkoop, lekker en je vindt het gewoon in de supermarkt
Mind over matter? Lichaamstemperatuur te sturen met meditatie