De Telegraaf wilde geen artikel wijden aan het onderzoek naar de aanpassing van historische temperatuurwaarden door het KNMI.
Door die aanpassing verdwenen hittegolven uit de eerste helft van de vorige eeuw uit de boeken, waardoor de opwarming nu erger lijkt dan hij is.
Hoofdredacteur van de krant Paul Jansen lichtte toe dat het KNMI een plausibele verklaring voor de correctie heeft, één ‘die niet kan worden weerlegd’.
Weerleggen
Hij voegde toe dat er wel interessante losse eindjes aan de zaak zitten, die meer uitzoekwerk vergen.
“Dat is heel bijzonder: het hele rapport gaat namelijk juist over het weerleggen van die ‘plausibele’ verklaring,” zegt Rob de Vos van de blog klimaatgek.nl en één van de auteurs van het rapport.
Hij merkt op dat zelfs in klimaatstatistiek geoefende lezers van het rapport enige tijd nodig zullen hebben om zich de stof eigen te maken.
Absurde kwestie
Het zou daarom bijzonder zijn als de nieuwsregisseur van De Telegraaf de materie al binnen een dag onder de knie zou hebben gekregen, stelt De Vos.
“Deze absurde kwestie geeft een aardig inkijkje in de kwaliteit van nieuwsgaring,” klinkt het. “Werkt er bij De Telegraaf dan geen enkele persoon die wél begrijpt waar het rapport over gaat?”
Autoriteit
“Vast wel, de journalist die vaker in de krant over klimaatkwesties schrijft, is aardig op de hoogte van de materie lijkt me.”
Wat volgens De Vos ook kan meespelen is dat het KNMI een autoriteit is. Daar kunnen vier auteurs van een rapport niet tegenop.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren strijdvaardig na vonnis: ‘Ik zal niet indammen’
‘Totaal irrelevant blaadje’: NRC onder vuur vanwege hit piece over Eva Vlaardingerbroek
Deze man heeft een patent dat een grote bedreiging vormt voor Monsanto en de wereld kan veranderen
Vrouw krijgt gevangenisstraf omdat ze haar zoontje (9) weigert te vaccineren. Dit is haar emotionele getuigenis
Verontwaardiging na toespraak D66-Kamerlid Jan Paternotte op de Dam: ‘Levensgevaarlijke waanzin’
In 1 minuut uitgelegd: waarom het nieuwe box 3-stelsel “fundamenteel verkeerd” uitpakt
Woede nadat boerenprotesten op NPO worden vergeleken met de NSB: ‘What the hell’
13-jarige Faina uit Oekraïne: ‘Jullie media spreken niet de waarheid’
Verbod op kwikvullingen in Europa. Is dit het begin van het einde?