Elke nieuwsconsument staat bloot aan een wijdverbreid maar lang verzwegen fenomeen: verregaande partijdigheid van de media met misleiding als gevolg. Dat stelt historica en journaliste Els van Diggele in haar nieuwe boek De misleidingsindustrie.
Een goed voorbeeld hiervan is volgens haar de berichtgeving over Israël en Palestina.
Kranten, radio en televisie vergeten hun publiek en zetten de anders zo strikt nageleefde ambachtelijke journalistieke mores probleemloos overboord, aldus Van Diggele.
Kuddementaliteit
Door deze methode wordt het publiek al meer dan 40 jaar beetgenomen; het laat zich een onvolledig en eenzijdig journalistiek verhaal opdienen.
“En hoe kan het ook anders?” vraagt ze. “Waarom zouden lezers, kijkers en luisteraars twijfelen aan een vertrouwd beeld dat hun decennialang is voorgehouden?”
Van Diggele zegt hoogst verbaasd te zijn over de kuddementaliteit van de Nederlandse media.
Klakkeloos
Standpunten worden nagenoeg ongecontroleerd door veel journalisten klakkeloos van elkaar overgenomen.
Van Diggele verdiepte zich geruime tijd in de praktijken van deze misleidingsindustrie op de redactie van NRC Handelsblad.
Verder fileerde zij de meest bekeken Nederlandse nieuwsbron, het NOS Journaal.
Het boek ‘De misleidingsindustrie’ is hier verkrijgbaar.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerika is geen supermacht, maar een kolonie van Israël. Joodse politieke activist legt de vinger op zere plek
Bestuurslid Nederlandse Vakbond Pluimveehouders noemt stikstofcrisis ‘grote leugen’
Onopgeloste mysteries: koepelvormig object in de Amerikaanse lucht
Kijk hoe ON!-verslaggever en zijn cameraman worden aangevallen door ‘barbaren’: ‘Politie gaf ons de schuld’
Belasting is gelegaliseerde roof. Doorgewinterde jurist legt uit waarom (en 3 keer raden wat de overheid nu doet)
Hoe het grootste wereldimperium dat ooit heeft bestaan compleet is gewist uit geschiedenisboeken en collectief geheugen
Nederlandse media laten lid van WEF reclame maken voor WEF zonder te vermelden dat hij lid is van het WEF
Kijk: Pepijn van Houwelingen kaart de schijnvertoning aan die nu gaande is
“MH17, een false flag-operatie van de NWO-psychopaten”