Koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prinses Máxima ontvangen volgend jaar meer geld. Samen krijgen ze 7,277 miljoen euro, 61 duizend euro meer dan vorig jaar.
Dat blijkt dinsdag uit de begroting van ‘De Koning’ die is aangeboden aan de Tweede Kamer.
Dat de leden van het Koninklijk Huis iets meer krijgen heeft te maken met een stijging van de consumentenprijsindex. De uitkering bestaat uit een inkomen en een vergoeding voor ‘personele en materiële uitgaven’.
Kabinet der Koningin
Aankomend jaar bedraagt het inkomen van Beatrix 825 duizend euro. Willem-Alexander en Máxima ontvangen ieder 245 duizend euro per jaar.
Het koningshuis kost volgend jaar alles bij elkaar 39,9 miljoen euro. Dat is een stijging, want voor dit jaar staat het koningshuis voor 39,7 miljoen euro in de boeken.
Voor de Rijksvoorlichtingsdienst en het Kabinet der Koningin, dat onder meer het contact tussen het staatshoofd en de regering onderhoudt, is circa 5,7 miljoen euro begroot.
Paleizen
In totaal is 27 miljoen euro bestemd voor ‘functionele uitgaven’, iets minder dan dit jaar. Daarbij moet onder meer worden gedacht aan personeelskosten, het gebruik van het regeringsvliegtuig, het in stand houden van het rijtuigenpark en verwarming en verlichting van de diverse paleizen.
In juli becijferde de Belgische hoogleraar bestuurswetenschappen en openbare financiën Herman Matthijs van de Universiteit van Gent dat Nederland het duurste vorstenhuis van West-Europa heeft. Het Nederlandse koningshuis is bijvoorbeeld vier keer zo duur als het Spaanse.
Bron: Nd.nl
Gerelateerd:
- Nederlandse ambtenaren maken veel snoepreisjes naar Antillen
- Vrijwel alle presidenten VS stammen af van Engelse koning (video)
- Nederlandse koningshuis duurste van West-Europa
- Grote corporaties betalen ondanks miljardenwinst geen belasting
- ‘Nederland wordt alsmaar dommer’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





NU.nl diskwalificeert en cancelt boek zonder daar ook maar 1 grond voor te geven: ‘Dit is echt te bizar voor woorden’
Verpleegkundige laat zich voor de camera ‘vaccineren’ met lege injectiespuit
Rutte schroeft militaire steun Oekraïne op na ‘schijnreferenda’: ‘Stop hiermee’
Deze Nederlandse topambtenaar speelde een sleutelrol bij de totstandkoming van het WHO-pandemieverdrag
Imam Salam tijdens verhoor in Tweede Kamer: ‘U moet naar mij luisteren, ik ben hier de baas’
Als de klimaathoax aan diggelen valt is NOS-weerman Gerrit Hiemstra de eerste die met pek en veren de stadspoorten wordt uitgejaagd. Columniste trekt van leer
Sta op tegen de communistische, antichristelijke wereldorde
Yvette werd nooit meer de oude na de coronaspuit: ‘Het was abnormaal’
Vrijgegeven e-mails onthullen: gezondheidsinstanties pasten bewust strategieën toe om informatieverzoeken te omzeilen