Burgemeester van Amsterdam Femke Halsema probeerde Forum voor Democratie in een debat over de Amsterdamse politie-inzet tijdens demonstraties weg te zetten als een club van ‘complotdenkers’.
Fractievoorzitter van FVD in Amsterdam Anton van Schijndel wees Halsema terecht over deze ‘misplaatste en een burgemeester onwaardige’ uitspraak.
“Als u bijval krijgt van de complotdenkers van Forum voor Democratie dan kunt u zich wel afvragen tot welk niveau u gedaald bent,” sprak Halsema denigrerend. “En daar laat ik het verder ook bij.”
Burgemeester Halsema probeert Forum als een club van ‘complotdenkers’ weg te zetten in het debat over de Amsterdamse politie-inzet tijdens demonstraties. Anton van Schijndel wijst Halsema terecht over deze misplaatste en een burgemeester onwaardige uitspraak. #FVD pic.twitter.com/a57jJuPJIs
— FVD Amsterdam (@FVDamsterdam) January 25, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dat kan echt niet
“Ik vind het een onbehoorlijke uitspraak van de burgemeester in deze commissievergadering,” reageerde Van Schijndel. “Dat kan echt niet.”
Wij horen hier een behoorlijk, nauwkeurig debat te voeren en dat doet de burgemeester op dit punt helemaal niet. Is een burgemeester onwaardig, voegde hij toe.
Compliment
“Eerlijkheidshalve beschouw ik dat vanuit Forum voor Democratie als een compliment,” sneerde Halsema nog.
Dan ben ik maar een ‘complotdenker’, maar Halsema is de vrouw die sinds 2018 een prachtige hoofdstad volledig heeft laten verloederen. Een stad die vies, chaotisch en van god losgeslagen is, waar Nederlands nauwelijks nog wordt gesproken. Dát is haar resultaat, reageert fractievoorzitter van FVD in Haarlemmermeer Brigitte Antolini.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Heeft een Chinese sonde een ruimteschip vastgelegd op de maan? Deze Schotse ufoloog beweert van wel
Aangenaam de zomer beleven met een mobiele airco
Elektrische auto verbruikt evenveel stroom als 10 huishoudens. Dit zijn de ingrijpende gevolgen
Streep door coronapas in Baskenland: ‘Spaanse rechtsstaat ontpopt zich als schoolvoorbeeld voor wereld’
‘Ongelofelijk’: Terwijl alles duurder wordt, wil deze gemeente het gemeentehuis ‘verduurzamen’ voor 1,3 miljoen euro
Kijk: Rutte lacht wanhopige ondernemer in gezicht uit
Smokkelde Justitie de echte moordenaar van Marianne Vaatstra naar het buitenland?
KNMI stort zich na ‘recordwarme’ jaren op gevoelstemperatuur: ‘Het wordt steeds schaamtelozer’
WHO: ‘Coronapandemie voorbij? Het ergste moet nog komen’