De Oekraïense president Vladimir Zelenski heeft zijn luxe villa in Toscane in augustus verhuurd aan Russen, schreef de Italiaanse krant Il Tirreno dinsdag. Zelenski riep ondertussen op de afgifte van toeristenvisa aan Russen in de EU te stoppen.
Een Russisch stel uit Londen heeft de villa in augustus gehuurd. Ze betaalden Zelenski 50.000 euro, aldus de krant. De Oekraïense president kocht de villa, gelegen in Forte dei Marmi, voor vier miljoen euro toen hij nog acteur was.
Foto’s die door het stel op social media zijn geplaatst, bevestigen dat ze in de villa van Zelenski verbleven, weet Il Tirreno.
Makelaar ontkent
Corriere della Serra, een andere Italiaanse krant, nam contact op met de makelaar die het object beheert. Die beweerde dat de huurders ‘niet Russisch waren’. Hij voegde toe dat hij er niet meer over kon zeggen vanwege ‘privacyredenen’. De krant wist te melden dat de huurders waarschijnlijk van Russische origine en wellicht Brits staatsburger zijn.
Woensdagavond zei Zelenski in zijn dagelijkse videoboodschap nog dat ‘het tegen alles ingaat waar de EU voor staat als burgers van een land dat de Europese waarden wil vernietigen voor hun plezier door de unie kunnen reizen’.
Dure huizen in Londen
De EU besloot woensdag een overeenkomst uit 2007 die de visumaanvraag voor Russen vergemakkelijkte volledig op te zeggen.
De Oekraïense president en zijn vertrouwelingen hebben een uitgebreid vastgoedportfolio, waaronder meerdere dure huizen in Londen.






Cynthia: De kunstmatige, vleesetende bacterie die op weg is naar Europa
Marion Koopmans krijgt ‘acute gastro-enteritis-aanval’ na monsterzege Wilders
Hoe creëer je een mooie eetkamer?
NASA geeft koude fusie toe
“Leersysteem op scholen deugt niet”
Je overlijdt dóór de orgaandonatie, D66 verkoopt onzin. Kamerlid legt vinger op de zere plek
Australië: 24.000 kinderen worden geprikt in stadion, ouders zijn niet welkom
Beerput rond prins Bernhard gaat open
Politicus slaat alarm over coronakampen in Canada: ‘Wat is hier aan de hand?’