Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid bracht deze week een werkbezoek aan C-support, dat ‘mensen met langdurige coronaklachten ondersteunt’. De Jonge ging in gesprek met patiënten en medewerkers.
Drie long covid-patiënten vertelden de minister hoe de ziekte op hun leven ingrijpt. De Jonge deed tijdens het bezoek een oproep aan mensen die zich op dit moment nog niet hebben laten vaccineren ‘om dit vooral snel te doen’. Om te voorkomen dat meer mensen met ernstige gezondheidsklachten te maken krijgen, zei hij erbij.
Hou op met angst zaaien!
Op social media schreef De Jonge over zijn werkbezoek: “Op bezoek bij C-support. Jongeren met twijfels over vaccinatie gun ik ’t gesprek dat ik had met Noor. Zij genoot volop van ’t studentenleven, maar kan dat al lange tijd niet meer door langdurige klachten na corona.”
Het regent negatieve reacties op zijn bericht. Ook Tweede Kamerlid Fleur Agema (PVV) was er op zijn zachtst gezegd niet van gecharmeerd. Ze trekt op Twitter fel van leer: “Hou op met angst zaaien!”
Binnen acht maanden weer volledig hersteld
“Van zo’n 2 miljoen jongeren hadden er zo’n 1500 langer coronaklachten. De meesten daarvan waren echter binnen acht maanden weer volledig hersteld,” licht Kamerlid Agema toe.
Ook eind juni haalde ze fel uit naar de zorgminister. Toen zijn ministerie een filmpje had gemaakt waarin een arts zegt dat we met z’n allen kunnen voorkomen dat we opnieuw in lockdown gaan als ook jonge en fitte mensen zich laten vaccineren, schreef ze: “Hou op met angst in de samenleving te pompen Hugo de Jonge!”
Hou op met angstzaaien!
Van zo’n 2 miljoen jongeren, hadden er zo’n 1.500 langer coronaklachten. De meesten daarvan waren echter binnen acht maanden weer volledig hersteld. https://t.co/wOoMHu9X88
— Fleur Agema (@FleurAgemaPVV) August 23, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Waarom bangmakerij over de zeespiegel voor onze kust volstrekte flauwekul is (het verhaal dat iedere Nederlander zou moeten lezen)
Oud-congreslid dropt bom: twee 9/11-kapers stonden op het moment van aanslagen op loonlijst van CIA
New York Times-redacteur (49) sterft dag na ‘boosterprik’ aan hartaanval
Waarvoor dient dit gigantische antennesysteem in China?
Astronomen: Parallelle universa zijn mogelijk geschikter voor leven dan het onze
Klokkenluider doet opzienbarende onthullingen over Antarctica: dit is wat ze verbergen
Familie onthoofde journalist herhaaldelijk bedreigd door Amerikaanse overheid
Flashback: Bill Gates legt zich toe op weerbeheersing en het “kalmeren” van orkanen
‘Zijn jullie gek geworden?’ Kijk hoe Sahra Wagenknecht tekeergaat in de Bundestag