De Verenigde Staten en hun bondgenoten zijn verantwoordelijk voor de volledige verwoesting van Libië, misschien wel het allerrijkste land van Afrika. Dat zegt een Amerikaanse journalist en politiek analist.
Don DeBar reageerde op een bericht dat een groep Amerikaanse commando’s maandag was aangekomen in Libië, maar kort daarop werd gesommeerd het land te verlaten.
Op de Facebookpagina van de Libische luchtmacht werden details van deze geheime Amerikaanse missie gedeeld in de vorm van foto’s van Amerikaanse speciale troepen in het Afrikaanse land. De mannen droegen brugerkleding en hadden machinegeweren bij zich. Een medewerker van het Pentagon bevestigde donderdag dat de mannen op de foto’s Amerikaanse troepen in Libië waren.
Arrogantie
“Dit is een heel bizar verhaal,” zei DeBar. “Het toont de arrogantie waarmee de VS Libië behandelt als een soort vazalstaat, of een onbewoond eiland in de oceaan waarmee ze kunnen doen wat ze willen.”
“Libië is door de [militaire] interventie van de VS en de NAVO volledig verwoest,” aldus de journalist. “Het was ooit misschien wel het allerrijkste land van Afrika en één van de rijkste landen van het Midden-Oosten, er was vrede en de economie bloeide.”
Drijvende kracht
“Het was de drijvende kracht achter de integratie van Afrika,” ging hij verder. “En toen werd het land volledig verwoest. Nu vindt de VS het om onbegrijpelijke redenen nodig om onaangekondigd troepen in het land te stationeren. Het is een heel bizar verhaal.”
Meer dan vier jaar na de afzetting van Moammar Gaddafi wordt er nog steeds gevochten tussen overheidstroepen en rivaliserende militiegroepen. De rebellen weigeren hun wapens neer te leggen, ondanks pogingen van de overheid om de rechtsorde te bewaren.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hype rond coronavirus is ‘grootste politieke hoax uit de geschiedenis’
Het verband tussen het World Trade Center, de vrijmetselarij en het oude Egypte
VIDEO: Toeriste maakt foto van geest in Alcatraz
Britse inlichtingendiensten helpen terroristen bij valse vlag-operatie in Idlib. Syrische minister doet onthullingen
Japan scheldt schuld van Myanmar kwijt
Was Malinese koning Mansa Moussa rijker dan Rothschild en Rockefeller?
Bereikte de mens Amerika vele duizenden jaren eerder dan gedacht?
Voormalig PVV-Kamerlid: achter Geert Wilders zit een machtsstructuur die wij niet zien
Verpleegster: ‘De ziekenhuizen liggen niet vol met coronapatiënten, ze liggen vol met gevaccineerde patiënten’