Door de oorlog in Oekraïne stijgen de prijzen van allerlei producten. Niet alleen van gas, olie en benzine, maar ook van verschillende voedingsmiddelen, beweert de overheid op haar website. “Dit zorgt ervoor dat de inflatie stijgt en koopkracht voor veel huishoudens daalt,” valt te lezen op de site. Klopt dit?
“Wat je heel vaak hoort, is dat de huidige hoge inflatie in de eurozone vooral samenhangt met het feit dat er gevochten wordt in Oekraïne. Eén blik op de inflatiegrafiek – of het nou Nederland is of de eurozone – leert dat dat eigenlijk nergens op slaat,” zei econoom Edin Mujagic in het radioprogramma De Nieuws BV.
Dat de huidige inflatie vooral samenhangt met de oorlog in Oekraïne, slaat eigenlijk nergens op zegt @edinmujagic in @denieuwsbv. ‘Er is iets anders aan de hand en dat is: er is 10, 15 jaar lang te veel geld bijgedrukt.’ pic.twitter.com/72JQbW4jgb
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) July 20, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Er is iets anders aan de hand
“De inflatie loopt sinds de zomer van vorig jaar op,” benadrukte Mujagic, de hoofdeconoom van OHV Vermogensbeheer. “De oorlog in Oekraïne is begonnen op 24 februari. Dus er is iets anders aan de hand.”
Volgens de hoofdeconoom loopt de Europese Centrale Bank (ECB) nu tegen problemen aan die zij zelf gecreëerd heeft. “Dat iets anders is: je hebt 10, 15 jaar lang te veel geld bijgedrukt,” zei hij. “En inflatie ontstaat altijd – vroeg of laat – als gevolg van te veel geld bijdrukken.”
Daar hebben ze blijkbaar iets te veel moeite mee
“Het aanpakken daarvan vereist dat je dat geld uit de economie haalt. En dat is natuurlijk heel moeilijk, want mensen bij de ECB zijn ook gewoon mensen zoals jij en ik. Als je met geld gaat strooien, vindt iedereen je leuk. Dat is geweldig. Nu moet je geld uit de zakken van de overheid gaan halen. En daar hebben ze blijkbaar iets te veel moeite mee,” zei Mujagic.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Verpleegkundige doet boekje open over vrouw die 2 dagen na boosterprik overleed
Ontwikkelingshulp werkt niet en is een farce. Dit vernietigende rapport maakt duidelijk waarom
Data-analist over ongelakte vaccincontracten met onder andere Pfizer: ‘Dit is te bizar voor woorden’
Pfizer publiceert persbericht met opmerkelijke passage over de prik
Bijna derde van recente coronadoden niet veroorzaakt door virus
Finland overweegt burgers gratis geld te geven
President Zelensky probeerde premier van Slowakije om te kopen voor 500 miljoen en dit was zijn reactie
Kaag is aan het uitdelen: daar gaat weer 42,5 miljoen euro aan Nederlands belastinggeld
Onwerkelijke beelden: zeldzaam pak sneeuw in subtropisch Australië. Dit is iets wat je niet elke dag ziet