Magdalena Dzambo, slachtoffer van vaccinatieschade, opende vorige week de weekendeditie van de NRC en zag tot haar verbazing een megagrote reclame voor de nieuwe coronaprik. ‘Haal je coronaprik nog tot en met 22 december 2023’, staat in grote chocoladeletters in het clubblad van de macht.
“In de tekst uiteraard niks over de ernstige bijwerkingen die kunnen optreden, zoals myocarditis, pericarditis, Bell’s Palsy, paresthesie, et cetera, et cetera,” zegt Dzambo in een filmpje op Instagram.
Vaccin slachtoffer Magdalena Dzambo: “Een mega grote reclame in de NRC voor de nieuwe coronaprik. In de tekst uiteraard niks over de ernstige bijwerkingen zoals myocarditis, pericarditis, Bells Palsy en ook niet eens een link toegevoegd naar de volledige informatie van het CBG.… pic.twitter.com/dInDhkDETT
— Kees (@Kees71234) December 3, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Fatale gevallen
Die bijwerkingen staan overigens wel in de officiële bijsluiter van het coronavaccin.
Zo schrijft het Europees Geneesmiddelenagentschap EMA op haar website over het coronavaccin van Pfizer: “Er is een verhoogd risico op myocarditis en pericarditis na vaccinatie met Comirnaty. Deze aandoeningen kunnen binnen enkele dagen na vaccinatie optreden en deden zich voornamelijk voor binnen 14 dagen. Ze werden vaker waargenomen na de tweede vaccinatie, en vaker bij jongens en jonge mannen. De beschikbare gegevens wijzen erop dat de meeste gevallen herstellen. In sommige gevallen was ondersteuning op de intensive care nodig en er zijn fatale gevallen waargenomen.”
Best wel misleidende informatie
De advertentie bevat zelfs geen linkje naar het CBG, het College ter beoordeling van geneesmiddelen, voor de volledige informatie over de prik. “Laat maar, want dan schrikken mensen misschien. Dan kun je ook lezen dat je ook dood kunt gaan.”
Dzambo zegt over de paginagrote advertentie: “Dit is best wel misleidende informatie, maar de Reclame Code Commissie ziet het door de vingers. De bedoeling is dus eigenlijk dat we amen zeggen tegen de vaccinaties.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vorige week is er heel belangrijk nieuws naar buiten gekomen, maar je hebt er waarschijnlijk niets over gelezen of gehoord
Word wakker mensen. UFC-vechter verloor zijn 20 maanden oude zoontje aan een vaccinatie en schreef dit erover op Facebook
Varoufakis: Griekenland zou nooit moeten zijn toegetreden tot ‘onbekwame en autoritaire’ EU
Waarom de planeet helemaal niet gered hoeft te worden
Kinderarts en directeur Longfonds noemt hout stoken ‘superongezond’, blijkt zelf schuurtje met brandhout te hebben
Boze bankklanten Britse ‘grote vijf’ brengen geld elders onder
Europarlementariërs stellen vragen over schrikbarend hoge sterfte, dit is het kolderieke antwoord van de Commissie
Bosnische piramides stralen meer energie uit dan Mexicaanse piramides in Teotihuacan. Professor deelt opmerkelijke resultaten
Ballast Nedam-directeur zinspeelt op CO2-lockdown: ‘Dat was toch een complottheorie?’