De coronacrisis wordt aangedreven door misinformatie en paniek, zegt de inmiddels wereldberoemde arts Wolfgang Wodarg, die tientallen jaren ervaring heeft met virussen en epidemieën.
Hij merkt in gesprek met Stefan Noordhoek op dat testkits oude coronavirussen detecteren die al heel lang circuleren.
Andere virussen, zoals de griep, verdwijnen geheel uit beeld. Alles draait om corona. Dat terwijl er dit jaar ongeveer net zoveel griepdoden vallen als in andere jaren.
Niet gevaarlijker
Covid-19 heeft geen specifieke symptomen en wordt voornamelijk veroorzaakt door paniek, stelt dr. Wodarg in Café Weltschmerz. Deze paniek heeft voor problemen gezorgd bij ziekenhuizen en klinieken.
Tientallen vooraanstaande wetenschappers die de cijfers hebben bestudeerd, concluderen dat het coronavirus niet gevaarlijker is dan de griep, zegt Wodarg.
Toch ging de hele wereld in lockdown, zijn onze vrijheden drastisch ingeperkt en bereiden we ons voor op het ‘nieuwe normaal’. Denk hierbij aan massavaccinatie, legers ‘contacttracers’ die speuren naar besmette personen en surveillance.
Onnodige doden
Wodarg waarschuwt daarnaast dat in Afrika, waar klinisch onderzoek plaatsvindt met het middel hydroxychloroquine, duizenden onnodige doden zullen vallen.
Tien tot 20 procent van de inwoners van Centraal-Afrika heeft favisme, een erfelijke aandoening.
Gekte
Voor mensen met zo’n zogeheten G6PD-deficiëntie is een behandeling met hydroxychloroquine vaak fataal, zegt de Duitse arts.
Ook roept hij iedereen op contact te zoeken met lokale volksvertegenwoordigers. “We moeten een einde maken aan deze gekte.”
Bekijk het gesprek over de coronacrisis hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Slowaakse premier Fico spreekt zich fel uit tegen Amerikaanse “olie-avontuur” in Venezuela
EU-leiders verantwoordelijk voor dodelijke aanslagen Spanje. Nigel Farage haalt in dit fragment fel uit
Geheimzinnige Orde van Malta bestaat 900 jaar
Dit is absurd, we moeten dit niet langer pikken. Hoogleraar onthult hoe crimineel de farmaceutische industrie is
Meppel krijgt school voor hooggevoelige kinderen
‘Alles komt uit’: Rechter die verkiezingen in Roemenië ongeldig verklaarde is onderdeel van Soros-netwerk
VIDEO: Verscheen tijdens het bezoek van Obama aan Kenia een ‘demon’ in beeld?
Wybren van Haga stelt Kamervragen over ‘doorgeslagen’ Maarten van Rossem: ‘Hij is veel te ver gegaan’
Actrice uit Los Angeles krijgt horrorbericht over brandstichting: ‘Het gebeurt overal’