De Radiation Belt Storm Probes (RBSP) die op 30 augustus jongstleden zijn gelanceerd hebben radiogolven opgevangen die worden uitgezonden door de magnetosfeer van de aarde.
Een team van de Universiteit van Iowa en het Goddard Space Flight Center heeft een geluidsopname gemaakt van de golven die binnen het hoorbare bereik vallen.
Deze ‘lofzang’ van de aarde is al enige tijd bekend. Mensen zijn hier al decennia van op de hoogte, aldus Craig Kletzing van de Universiteit van Iowa. Het geluid dat vaak door radio-ontvangers wordt gedetecteerd klinkt als een tjilpende vogel.
Het geluid wordt het vaakst ’s ochtends vroeg opgevangen. Om die reden wordt het ook wel een ‘ochtendlied’ genoemd. De radiogolven die mensen in principe kunnen horen worden uitgezonden door energetische deeltjes in de magnetosfeer van de aarde. De magnetosfeer oefent invloed uit op de stralingsgordels en vice versa.
De twee RBSP-satellieten bewegen tijdens hun baan rond de aarde door de twee Van Allen-gordels. Ze proberen te achterhalen uit welke deeltjes de gordels bestaan en onderzoeken de activiteit in geïsoleerde gebieden.
Audio is afzonderlijk te downloaden als wav of mp3.
Bron: Universetoday.com
Gerelateerd:
- Een voorproefje van het zonnemaximum (video)
- Verborgen magnetische poorten rond de aarde (video)
- Is de aarde een levend organisme?
- Noorderlicht boven Nederland: de zon raakt onze psyche
- Waarom zijn de Van Allen-gordels zo onvoorspelbaar? (video)
Politie Turijn volgt voorbeeld Thaise collega’s (video)
Tragisch: Piloot overlijdt in de cockpit tijdens vlucht
Gember doodt leukemiecellen
World Economic Forum wil aantal auto’s drastisch terugdringen in 2050
Nu gaat het echt los: Canadese boeren sluiten zich aan bij protesten
Schijnverkiezingen in een schijndemocratie (video)
Video: Oekraïense nazi’s bestoken burgers met verboden clustermunitie
Wybren van Haga bij Lange Frans: ‘Waar blijft de opstand?’
Scherpe kritiek op hypocrisie van Halsema: ‘Recht op demonstratie my ass’