
De Gemeenschap Jeruzalem had op haar hoogtepunt 400 leden, nu nog ongeveer 100. De invloed van deze Engelstalige tak van de Charismatische Vernieuwing was echter vele malen groter dan de cijfers doen vermoeden.
Tientallen jaren regeerde in Laken, waar de hoofdresidentie van het Belgisch vorstenpaar is gelegen, een beweging die je niet anders dan een sekte kunt noemen. De Gemeenschap Jeruzalem, die al 35 jaar lang een belangrijke factor is in Laken, was een haven in de storm voor koning Boudewijn, zijn broer Albert, die hem opvolgde, en zijn neef Filip. Des te merkwaardiger is dat de naam in geen enkel naslagwerk of artikel over het koningshuis valt.

Het symbool van de gemeenschap, het Jeruzalemkruis, benadrukt het militante karakter van de Gemeenschap Jeruzalem. “De strijd voor het enige ware geloof zal een zware beproeving zijn.”
Fernand en Nicole De Groote-Moeneclaey uit Gent, uitverkoren door kardinaal Suenens en gekoesterd door de koninklijke familie, leidden de Gemeenschap van 1979 tot 1997 met strakke hand. Als een jongen toenadering tot een meisje zocht, moest hij toestemming aan Fernand vragen. Die nam dan contact op met de vader van het meisje of Nicole met de moeder.
Na vier ontmoetingen moesten ze beslissen of ze met elkaar verder gingen. Als ze dat deden, moesten ze binnen zes maanden trouwen. Zowel de jongen als het meisje moesten lid zijn of worden van de Gemeenschap.
In 1988 circuleerde in Het Zwaard van de Geest, de internationale organisatie waartoe de Gemeenschap behoort, een document waarin de regels en voorschriften voor lokale gemeenschappen staan. Het document lekte uit.
In het stuk valt te lezen dat de wereld ten onder gaat, de kerk machteloos is en het Zwaard de ware christenen oproept een bolwerk op te richten tegen de alomtegenwoordige krachten van het kwaad. “We moeten voorbereid zijn op vervolging en een leger vormen.”
[Humo]
Psychotherapeut: ‘Kinderen kunnen geesten van overledenen zien’
‘UFO-fragment’ valt uit de lucht boven Siberie
Ex-CIA-baas beweert met droge ogen dat Amerikaanse inmenging in andere landen voor de goede zaak is. Is dat wel zo?
Er is beslist iets gaande op de maan, maar wat?
Rusland bevindt zich in unieke situatie. ‘Dit is nog nooit eerder gebeurd’
‘De aarde is hol en mensen wonen er vredig samen’
Foto van ‘Christusfiguur’ in de lucht boven Argentinië houdt de gemoederen bezig. Zo wordt er gereageerd op social media
Expert: UFO’s bestaan, ‘overvloed aan bewijs’ (video)
Zo misleidend zijn etiketten in de supermarkt