Anita Movrin uit Meppel start binnenkort een school voor hooggevoelige kinderen in het zuidwesten van Drenthe. Het ‘Ik Ben Bewust Onderwijs’ (IBBO) wordt geleid door vrijwillige docenten en vertoont overeenkomsten met een vrije school.
Movrin heeft zelf vier kinderen die volgens haar hooggevoelig zijn. “Mijn dochter gaat naar een gewone school, maar kan zich eigenlijk helemaal niet concentreren door het lawaai in de klas. Ze komt iedere dag helemaal kapot thuis.”
Bij het IBBO-onderwijs gaan de leerlingen vier dagen van 09.00 tot 16.00 uur naar school. Volgens Movrin is dit een goed alternatief voor leerlingen die op dit moment vastlopen in het normale onderwijs.
Er is aandacht voor mediteren, een rustige sfeer en bovendien mogen leerlingen hun eigen lesstof aandragen. “Mijn zoon wil graag over magneten leren,” zei Movrin. “Op een normale school kan dat niet zomaar, maar bij IBBO wel.”
Movrin heeft van de onderwijsinspectie goedkeuring gekregen om te beginnen met de school. “Natuurlijk zijn er voorwaarden, zoals bevoegde docenten,” zei een woordvoerder. “Maar de inspectie komt pas controleren als de school is gestart.”
[DVHN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Beelden van asielzoekers op cruiseschip zorgen voor ophef: ‘Alles gratis, opperste luxe, u zit in de kou’
Verontwaardigde reacties op bericht over aardappeloogst: ‘In wat voor land leven we, het wordt steeds gekker’
Jongetje uit Colorado leeft 3 jaar zonder hersenen (video)
Experts: “ISIS-filmpje onthoofding 21 Egyptische christenen is een hoax”
KNMI stort zich na ‘recordwarme’ jaren op gevoelstemperatuur: ‘Het wordt steeds schaamtelozer’
Onderwater ‘Stonehenge’: Mysterieuze 10.000 jaar oude monoliet gevonden voor de kust van Sicilië
Walvissen ‘informeren indianenvolk over aanstaande natuurramp’
NOS Journaal ‘loog de zaak bij elkaar’. Waarom de moraalridders van de Nederlandse tv eens goed in de spiegel moeten kijken
De dodelijkste VN-missie in tijden. Hoe Nederland een land in puin achterlaat