Een verenigd Europa is mogelijk. Heel Europa voelt het, maar er is politieke moed voor nodig, zei Volt-leider Laurens Dassen in Goedemorgen Nederland.
De Hongaarse premier Orban dringt in tegenstelling tot de andere EU-leiders aan op rechtstreekse gesprekken met Rusland over een staakt-het-vuren in Oekraïne, naar Amerikaans voorbeeld.
Laurens Dassen(Volt) wil een verenigd Europa en een Europees leger en vindt dat tegenstanders als Orban het stemrecht ontnomen moet worden in de EU.
Extreem links heeft niets op met democratie.
Het is al zo vaak aangetoond dat een verenigd Europa niet haalbaar is omdat de… pic.twitter.com/eSU3CKleYg
— Strijder124 (@Strijder124) March 3, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Stemrecht ontnemen
Dassen vindt dat Europa Orban moet aanpakken. “We moeten Orban het stemrecht in de Europese Unie ontnemen en zeggen dat als hij zich op deze manier blijft opstellen, hij maar aan de kant gaat staan,” zei hij. “Dit gaat om onze veiligheid. We moeten handelen. Klaar.”
Volgens Dassen is versnippering ‘de kern van het probleem’. “Als wij niet 27 nationale legertjes zouden hebben, maar één Europees leger, hebben we meteen een grote stem op het wereldtoneel,” zei hij.
Geen gelukkige combinatie
De uitspraken van de politicus doen de wenkbrauwen fronsen. “Volt en democratie? Geen gelukkige combinatie,” stelt oud-Europarlementariër Dorien Rookmaker vast. “Stemrecht ontnemen schept een riskant precedent. Maar zover kan Dassen niet vooruit kijken.”
Neuroloog Jan Bonte ziet dat Europese leger al helemaal voor zich. “Die Dassen is toch al snel goed voor zo’n 10 regenbooggezichten, twee penistwijfelaars en een vaginafantast. En Laurens zelf natuurlijk. Da’s alweer een driekwarter erbij.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







De kans om te overlijden in Nederland is met 10 procent toegenomen: ‘Onbestaanbaar’ dat er geen onderzoek komt
‘Ontluisterend’ Wob-onderzoek naar meldingen van bijwerkingen die Lareb bij aanvang vaccinatiecampagne binnenkreeg
Meer schokkende onthullingen door insider bankwereld. Dit moest absoluut geheim blijven
Ik zag een UFO en werd meegenomen door buitenaardse wezens. Amerikaanse rapper baart opzien
Rutte oogst kritiek met uitspraak over wapenleveranties aan Oekraïne: ‘Dit heet doelbewuste sabotage!’
De bekendste UFO-meldingen in Duitsland
‘Nederland steunde terroristen en Rutte probeert waarheid onder tapijt te schuiven’
‘44.000 besmettingen in Wuhan, lockdown houdt coronavirus niet tegen’. Professor verwacht binnenkort grote uitbraken in deze steden
‘Onder de Great Reset en Build Back Better ligt een neocommunistisch ideaal’