Een bestanddeel van de cannabisplant is in staat om kanker te bestrijden, zo schrijft de San Francisco Chronicle.
Wetenschappers van het California Pacific Medical Center hebben ontdekt dat cannabidiol of CBD, het DNA dat de uitzaaiing van borstkanker en andere soorten kanker veroorzaakt kan ‘uitschakelen’.
“Als deze plant vandaag in de Amazone zou worden ontdekt, zouden wetenschappers over elkaar heen vallen om het product als eerste op de markt te brengen,” zei hoofd van de afdeling oncologie van de Universiteit van Californië in San Francisco Dr. Donald Abrams. Hij ontdekte de wetenschap achter de werkzaamheid van cannabis.
Mensen
Aangetoond is dat het geneesmiddel pijn en misselijkheid bij kankerpatiënten verzacht, meldt de krant. AIDS-patiënten kunnen door cannabis weer eten, slapen en normaal functioneren.
De krant voegt toe dat cannabidiol geen van de psychotrope effecten heeft die je normaal verwacht te zien bij cannabisgebruik. De onderzoekers hopen het middel snel te kunnen testen op mensen.
ID-1
Door kankercellen bloot te stellen aan cannabidiol kunnen ze geen uitzaaiingen meer veroorzaken. Moleculair bioloog Pierre Desprez deed decennialang onderzoek naar ID-1, een eiwit dat ervoor zorgt dat kanker zich kan verspreiden door het lichaam.
Ondertussen deed zijn collega Sean McAllister onderzoek naar de effecten van cannabidiol. Het tweetal ontdekte dat CBD het eiwit kon ‘uitschakelen’. De kankercellen verspreidden zich niet langer en keerden terug naar hun normale staat.
Desprez en McAllister publiceerden in 2007 voor het eerst een studie over hun bevindingen.
Bron: Sfgate.com
Gerelateerd:
- Yale: alcohol leidt vaker tot misbruik dan cannabis
- Cannabus: landelijke pro-cannabiscampagne tegen wietpas
- Belgen telen legaal cannabis (video)
- Uruguay wil legalisering van cannabis
- Borstvoeding bevat van nature cannabinoïden uit cannabis
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De burger moet bloeden voor 0,0003 graden afkoeling. Is het kabinet nu hélemaal gek geworden?
De agenda van globalist George Soros ontmaskerd: dit is waarom Europa volgepakt wordt met migranten
Europarlementslid stelt vragen over riante wachtgeldregeling Timmermans: ‘Verwerpelijk, verspilling en ongepast’
‘Laat Dodenherdenking niet verworden tot een plechtig toneelstuk, terwijl in de coulissen het kwaad zijn nieuwe kostuum aantrekt’
Huizen bouwen van hennep
Uitspraken Rutte zetten kwaad bloed: ‘Wat een ongekend autoritaire toon’
Kijk: voormalig NAVO-militair maakt gehakt van officiële verhaal over Oekraïne
Hoe onze publieke omroep de nazi’s met open armen onthaalde (en dat vervolgens onder het tapijt schoffelde)
Deze energiereus maakt een wel heel opmerkelijke move