Voor het eerst gaan mobiele prikteams van GGD Fryslân op tournee langs scholen om leerlingen en medewerkers te vaccineren tegen corona. Er zijn scholen waar de GGD niet welkom is om voorlichting te geven over vaccinatie, waaronder het Christelijk Gymnasium Beyers Naudé in Leeuwarden.
Rector Dirk Jan Dekker zei tegen Omrop Fryslân dat er ouders zijn die ‘heel kritisch zijn’ op het vaccinatiebeleid van de regering. “Die zeggen bijvoorbeeld dat het vaccin experimenteel is en dat ze absoluut niet willen dat hun kind daarmee ingeënt wordt.”
Zaak van thuis, geen zaak van school
“Wij blijven uit de discussie: wij zijn geen wetenschappers of overheid, maar een school,” benadrukte Dekker. “Wij zijn van mening dat alles wat met vaccineren te maken heeft een zaak is van thuis en geen zaak van school.”
“Dit zijn zaken van de overheid, dit is wet- en regelgeving en daar gaan wij niet over,” vervolgde hij. “Wij weten dat onze leerlingen heel goed in staat zijn om de informatie te vinden. Daar hebben ze school niet bij nodig.”
Nog niet veel over bekend
De verslaggever van Omrop Fryslân zei dat er ook voorlichting wordt gegeven over drank en drugs. Waarom dan niet over vaccins? “Dat is een andere kwestie,” merkte de rector op. “De vaccins die we nu hebben, bevinden zich nog in de onderzoeksfase. Daar is nog niet veel over bekend, bijvoorbeeld hoe effectief ze zijn als er straks weer nieuwe varianten komen.”
Er komen veel lovende reacties binnen. Neuroloog Jan Bonte zegt bijvoorbeeld: “Wat een geweldige school! Kijk, Hugo de Jonge: dat is wat het betekent om een christen te zijn. Niet alleen belijden, maar ook doen!”
Wat een geweldige school!
Kijk, @hugodejonge: dat is wat het betekent om een Christen te zijn. Niet alleen belijden, maar ook doen!#coronavirus #vaccinatieplicht #vaccinatiedwang https://t.co/T1FHAE3iZx
— Jan B. Hommel – alias @the_stinging (@hommel_b) August 31, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





We hebben de buitenaardse intelligentie in Oumuamua mogelijk wakker gemaakt. UFO-expert mengt zich in de discussie
De cholesterol-mythe: “De grootste misleiding in de geschiedenis van medicijnonderzoek”
Cholesterolverlagende medicijnen: wat je niet verteld wordt
Arts: corona moet per direct van de lijst A-ziekten worden gehaald
Kijk: Voormalig NIH-directeur geconfronteerd: ‘Hoe voelt het om meer mensen te hebben gedood dan Hitler?’
Kijk: Poetin noemt beschuldigingen dat Rusland Europa wil binnenvallen ‘leugens’ en ‘onzin’
De jaarlijkse BOEM is er weer: Nederland kampt met ‘giga-oversterfte’
Beelden van vrouw (34) die amper kan lopen na Pfizer-vaccin gaan hele wereld over
‘Wat Ernst Kuipers hier doet, heeft niets met objectiviteit en voorlichting van doen’