Buitenland

EU stopt 13 miljard euro in geheimzinnig defensiefonds waar we niks over te zeggen hebben. Waarom dit een illegale beslissing is

Help door deze info met je vrienden op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Tussen 2021 en 2027 gaat de EU 13 miljard euro in een nieuw fonds stoppen, het zogeheten Europees Defensie Fonds (EDF), zonder dat daar een wettelijke grondslag voor bestaat en zonder dat het Europees Parlement enige medezeggenschap of controle heeft over hoe die miljarden worden uitgegeven.

“Het gaat hier om een stijging van 600 miljoen naar 13 miljard euro voor een compleet nieuw Europees beleidsdomein, waarmee de EU plots bij één van de grootste investeerders in militair onderzoek en ontwikkeling zal worden,” reageerde Europarlementariër Bart Staes (Groenen).

---Lees verder na dit advertentieblokje---

“Democratische controle hierop van het Europees Parlement wordt zomaar aan de kant geschoven,” voegde hij toe.

Illegale beslissing

Er bestaat voor de oprichting van het EDF en de eraan verbonden beleidsdoelstellingen geen enkele wettelijke grondslag in het Europees Verdrag, aldus Staes.

De Groenen vinden dat op basis van Europees recht dit dus in feite een illegale beslissing is, klonk het.

“Een andere democratische lacune is dat het Europees Parlement hier de komende jaren dus niets over te zeggen heeft,” zei Staes.

Buitenspel

Dat is volgens hem te danken aan het onverantwoorde optreden van drie parlementsleden die elk medebeslissingsrecht van het Europees Parlement hebben weggegeven in de onderhandelingen met de Raad en de Commissie.

“Het kan niet dat drie parlementsleden een heel parlement […] gewoon even buitenspel zetten,” benadrukte Staes.

[Bart Staes]

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

13 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
wolfje
wolfje
7 jaren geleden

23 mei: stemmen we eurosceptisch dan maken we ze vleugellam

bert s
bert s
7 jaren geleden

Van waar de consternatie, we begrijpen toch allang dat de EU een fascistische staat is, enkelen beslissen voor allen.

Rikk
Rikk
7 jaren geleden

Ook het Euro parlement is niet democratisch. Er komt nooit meer dan 40% van de mensen stemmen, grondwetten zijn per referendum afgekeurd en toch gewoon doorgegaan etcetera….

Hoezo democratisch?
Denk je echt dat stemmen ook maar ene moer uitmaakt?

JanB
JanB
7 jaren geleden

Op naar de nieuwe wapenwedloop.
Dan kunnen we elkaar en de aarde straks niet 3x vernietigen maar zeker wel 10x

Logisch toch?
We zouden eens gaan denken aan voorspoed voor de mensen, je moet er niet aan denken…

J@n
J@n
7 jaren geleden

Dat zal zeker de gejatte pensioenpot zijn van Nederland die men heeft overgemaakt naar de EU waar u als kiezer niets van mag weten…zeer dubieuze politiek!

Solida
Solida
7 jaren geleden

Die miljarden zijn hard nodig om alles weer op te bouwen als Europa platgebombardeerd is…

Ron
Ron
7 jaren geleden

De wetenschap hoe vernietigd men de mens is nog niet ver genoeg gevorderd. Het doel is hoe dood men de mens selectief wegens overbevolking.

ster
ster
7 jaren geleden

Als we dat geld eens zouden besteden voor vrede.

Back to top button
13
0
We lezen graag je reactie!x