Archeologie

Boorkop aangetroffen in miljoenen jaren oude laag steenkool

Help anderen door dit artikel met je vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Algemeen wordt aangenomen dat de moderne mens ongeveer 200.000 jaar geleden is ontstaan. Onze voorouders begonnen zo’n zes miljoen jaar geleden over de aarde te zwerven. De steenkoollagen vormden zich naar verluidt vele honderden miljoenen jaren geleden. Vandaar dat een door mensen gemaakt voorwerp in de vorm van een boorkop in een laag steenkool de historici die het in de 19e eeuw hebben gevonden, voor een raadsel stelde.

Het leek erop dat een stuk gereedschap, dat veel gelijkenissen vertoonde met de gereedschappen die in de 19e eeuw werden gebruikt, in de buurt van organisch materiaal was achtergelaten dat later een steenkoollaag vormde. Was er honderden miljoenen jaren geleden al een beschaving op aarde die beschikte over boorkoppen?

---Lees verder na dit advertentieblokje---

John Buchanan presenteerde het mysterieuze object op 13 december 1852 tijdens een bijeenkomst van de Society of Antiquaries of Scotland. Buchanan zei dat de laag steenkool waarin het ijzeren instrument was aangetroffen, onder een metersdikke laag klei met stenen lag.

“Ik ben het eens met de algemeen geaccepteerde opvatting dat steenkool zich lang voor het verschijnen van de mensheid heeft gevormd, maar het is een raadsel hoe dit voorwerp in de laag steenkool en zware stenen is beland,” zei hij.

De Society of Antiquaries of Scotland oordeelde dat het ijzeren voorwerp mogelijk onderdeel was geweest van een modern stuk gereedschap dat werd gebruikt om naar steenkool te zoeken. In het gedetailleerde rapport van Buchanan zijn echter geen aanwijzingen te vinden dat de steenkool rond het instrument was aangetast door een boor. Hij schreef dat een ijzeren instrument geheel was ingekapseld door steenkool.

[Epoch Times]

Interessant

Vind je dit belangrijk?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
3 2 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

10 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
peter
peter
10 jaren geleden

Fotootje erbij was niet onaardig geweest.

Marc
Marc
10 jaren geleden

Zodra het bewezen is door meer dan één onderzoeker lees ik graag verder….

eNdEmiOn
eNdEmiOn
10 jaren geleden

En er is in die ruim 160j niet 1 foto van gemaakt?

Diahlia
Diahlia
10 jaren geleden

Dit is historisch nieuws.. Waarom zie ik dit op het nieuws van RTL en op nu.nl ? Lijk me wereldnieuw zou ik zeggen. Apart

Willem
Willem
10 jaren geleden

Ja, een hoop tekst maar wat kan je ermee.
Vervang het woord boorkop in het artikel voor iPhone of yeti.
Dan is meteen duidelijk wat ik bedoel.

Rob ter Horst
Rob ter Horst
10 jaren geleden

Logica.
Als je in een miljoenen jaren oude steenkoollaag boort, en de boor breekt af dan zit de boor in een miljoenen jaren oude steenkoollaag, maar is de boor van recente tijd…

“It was suggested that in all probability the iron instrument might have been part of a borer broken during some former search for coal.”

trackback
BOINNK!!! | Eindtijdberichten en ander nieuws, verzameld door Arie Goedhart
10 jaren geleden
Rik B
Rik B
1 jaar geleden

NIETS IS WAT HET LIJKT !!!!!!!!!

Back to top button
10
0
We lezen graag je reactie!x