In Australië is het opvallend fris voor de tijd van het jaar. Sydney en Melbourne beleven de koudste zomer in 140 jaar. Vorig jaar sneuvelden talloze records en ook 2023 is koud begonnen.
Zelfs zender ABC, die normaliter bol staat van de berichten over opwarming, spreekt van ‘een zeldzaam jaar zonder ‘heet’ weer’. In Sydney is het normaal gesproken gemiddeld 15,2 dagen per jaar warmer dan 30 graden Celsius. Vorig jaar werd die temperatuur vrijwel nooit bereikt. Dat is ‘uitzonderlijk zeldzaam’.
Economische zelfmoord
Op 21 februari 2022 werd het voor het laatst 30 graden in Sydney. En in heel 2022 noteerde de stad geen enkele ‘hete’ dag (32 graden). Sinds 2019 is het aantal dagen boven 30 graden in Sydney in vrije val.
“Er is nul bewijs dat CO2 leidt tot een stijging van de temperatuur,” reageert medeoprichter van Greenpeace Patrick Moore op Twitter. “Toch staan we op het punt om biljoenen te investeren in het reduceren van CO2. We plegen zonder goede reden economische zelfmoord.”
Sydney and Melbourne, Australia are having the coldest summer in 140 years. There is zero evidence that CO2 is causing temperature increase. Yet we are poised to spend $trillions to reduce CO2. We are committing economic suicide for no good reason.https://t.co/ooyrKmhDMt pic.twitter.com/VTJErLFGTQ
— Patrick Moore (@EcoSenseNow) January 22, 2023
Klimaatluchtfietserij
Voormalig diplomaat en columnist Johannes Vervloed zag de tweet van Moore ook en schrijft: “Greenpeace-medeoprichter heeft het helemaal gehad met de klimaatluchtfietserij.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Generaal pardon voor schulden’
Vorige week is er heel belangrijk nieuws naar buiten gekomen, maar je hebt er waarschijnlijk niets over gelezen of gehoord
Oude Egyptenaren waren meer Europees dan Afrikaans. Dit baanbrekende onderzoek laat zien hoe dat kan
‘Er komt een golf pandemieën op ons af, de ene na de andere’
Vlaams Parlement stemt in met EXTRA belasting op brandstoffen en aardgas: ‘Dit hou je niet voor mogelijk’
Ancient Aliens 4: De Tijdreizigers (video)
D66’er pakt vliegtuig voor tripje van 32 kilometer
Global cooling: klimaatwetenschappers zaten er faliekant naast
Dit schimmige clubje hield zich bezig met bestrijding ‘desinformatie’ over de frikandellen