Er is 300 miljard euro verdwenen uit de pensioenpotten, zei Tweede Kamerlid Agnes Joseph (NSC) in het radioprogramma Sven op 1.
“Begin 2022 was er nog 1800 miljard en een jaar later was er nog maar 1500 miljard,” lichtte ze toe. Die 300 miljard hebben pensioenfondsen verloren op de beurs.
Dat is een derde van ons bnp, merkte presentator Sven Kockelmann op. “Dat is echt bizar,” zei Joseph, tot voor kort werkzaam als actuaris bij Achmea Pensioenservices en bestuurder bij Pensioenfonds DNB.
Pensioenfondsen hebben op de beurs 300 miljard euro verloren. “Dat is echt bizar. Dit is een van onze grote zorgpunten”, zegt Agnes Joseph (@NwSocContract). Het geld was verdwenen omdat zij “in zekere zin op safe speelden”. #WNL pic.twitter.com/EyBNJvjYVu
— Sven op 1 (@Sven_op_1) June 8, 2024
Grote zorgpunten
“Dit is één van onze grote zorgpunten,” benadrukte ze.
Pensioenfondsen zetten hun renterisico dicht zoals dat heet, met als gevolg dat ze heel veel geld verliezen als de rente stijgt. Het gevolg was dat er 300 miljard in rook opging.
400 miljard tot 1 biljoen
In het verleden daalde de rente en steeg het vermogen van de pensioenfondsen, maar dat mochten ze dan weer niet uitkeren. Nu is het probleem dus dat de rente gestegen is en de pensioenfondsen daardoor ‘ontzettend veel geld hebben verloren’.
Volgens de voorzichtige schatting van financieel expert Ab Flipse is er 400 miljard tot 1 biljoen euro ‘verdwenen’ uit de pensioenpotten. De rekening is en wordt betaald door ruim 10 miljoen Nederlanders: werkenden en gepensioneerden, zegt hij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Archeologen doen nieuwe vondst in Machu Picchu (video)
Lijd jij aan medisch toeval? Dan kan deze video helpen
Elk land dat weigert om naar de pijpen van Washington te dansen, wordt gedemoniseerd. President Nicaragua zegt waar het op staat
‘De coronacrisis is een circus, er is geen ene reet aan de hand’
In Mexico-Stad krijgen coronapatiënten sinds 29 december ivermectine. Dit zijn de cijfers
De Toekomst van Vrij Nieuws – Jouw Steun Maakt het Verschil
Zaak tegen Rutte, Kaag, Hoekstra en Segers verplaatst naar 11 oktober, deurwaarder ‘geïntimideerd door politie’
De EU is veranderd in een gevangenis. Britse minister haalt fors uit
De waarheid achter de Malieveld-rellen: politie bracht hooligans keurig naar demonstratie