De legendarische Amerikaanse politicoloog John Mearsheimer voorspelde in 2015 al tijdens een speech aan de Universiteit van Chicago dat Oekraïne verwoest zou worden.
Hij zei voorstander te zijn van beleid dat gericht is op het neutraliseren van Oekraïne om vervolgens de economie van het land op te bouwen en het te onttrekken aan de concurrentie tussen Rusland aan de ene kant en NAVO aan de andere kant. “Dat is het beste wat de Oekraïners zou kunnen overkomen,” zei Mearsheimer.
Analysis & prediction on Ukraine from 6 years ago:
“The West is leading Ukraine down the primrose path & the end result is Ukraine is going to get wrecked.”
-John J. Mearsheimer, R. Wendell Harrison Distinguished Service Professor of Political Science at the U. of Chicago, pic.twitter.com/kPQNH58o7G
— Prodigal Son (@ThePr0diga1S0n) January 24, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
We sturen op die uitkomst
“We stimuleren de Oekraïners stoere taal uit te slaan naar de Russen, we stimuleren de Oekraïners om te denken dat ze uiteindelijk onderdeel van het Westen zullen worden omdat we uiteindelijk Poetin zullen verslaan en onze zin zullen krijgen. De tijd staat aan onze kant en natuurlijk spelen de Oekraïners gewoon mee. De Oekraïners zijn amper bereid om compromissen te sluiten met de Russen en willen in plaats daarvan een hard beleid voeren,” aldus de politicoloog.
“Zoals ik eerder al heb gezegd: als ze dat doen, is het eindresultaat dat het land verwoest zal worden en we sturen op die uitkomst,” zei Mearsheimer.
Weggehoond
Telegraaf-verslaggever Wierd Duk, tussen 1992 en 2001 correspondent in Moskou, reageert: “Manman, wat hebben mensen als Mearsheimer en Stephen Cohen toch gelijk gekregen – ze werden weggehoond destijds toen ze waarschuwden niet met vuur te spelen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Associeer Maya-volkeren met boodschap van vrede en vernieuwing’
Er is vrijwel geen verschil tussen het huidige klimaatbeleid en wat de nazi’s deden. Bekijk dit verhelderende gesprek
Dit is waarom THC-olie het slaapmiddel van de toekomst wordt
Er is iets vreemds aan de hand. Waarom dit nu de meest mysterieuze ster in ons sterrenstelsel is
Gekozen voor ‘regulier’ bij kanker? Waarom THC-olie tóch een doorslaggevende helper kan zijn
Trump is nog in de race, bewijzen voor fraude stapelen zich op
Analist: “Aanslag Parijs was mogelijk valse vlag-operatie”
Verloren schat achter IJslandse waterval?
“We zijn geschokt”: 85% tampons en hygiëneproducten besmet met giftige onkruidverdelger van Monsanto