Vulkanen over de hele wereld spuwen vuur, as en stoom. In Papoea-Nieuw-Guinea, IJsland, Ecuador, Hawaï en Indonesië rommelt het onder de aarde. IJsland heeft te maken met de Bardarbunga die onder de grootste gletsjer van Europa, de Vatnajökull, is uitgebarsten.
In het centrum van Ecuador verstoorde de Tungurahua de rust in de stad Baños met explosies en aardbevingen. Ook sierde lava uit Slamet in het centrum van Java in Indonesië de nachtelijke hemel. Klimtochten op de berg werden sinds begin augustus door de overheid al verboden.
Op het Groot Eiland van Hawaï is de noodtoestand afgekondigd vanwege lavastromen afkomstig van de vulkaan Kilauea. De lavastromen waren tot minstens anderhalve kilometer van woongebied genaderd.
In het oosten van Papoea-Nieuw-Guinea ontwaakte de Tavurvur op 29 augustus uit een diepe slaap. De laatste uitbarsting dateerde namelijk uit 1994. Toen barstte de Tavurvur gelijktijdig uit met de naburige Mount Vulcan. Stenen, as en stoom werden 18.288 meter de lucht ingestuwd. De uitbarsting van de Tavurvur viel samen met die van de Bardarbunga in IJsland. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft verschillende vluchten moeten omleiden.
Phil McNamara maakte onderstaande spectaculaire beelden van de uitbarsting in Papoea-Nieuw-Guinea:






Het is vernederend. Moeders van kinderen die zijn beschadigd door vaccins spreken zich uit
Plots doodgaan is vanaf nu in strijd met de richtlijnen van Facebook
De geheime uitkoop van de Canadese banken
Hoe ‘geluksvogel’ Bill Gates profiteert van alle recente crises
‘Leider Canadese nazipartij’ heeft boodschap voor provincies die geen prikplicht willen invoeren
Europa’s Roswell: UFO-crash bij Aberystwyth (video)
‘Steeds moeilijker om cover-up buitenaards contact in stand te houden’
De dode hand van de bureaucratie (video)
Wat gebeurde er écht op 7 oktober? Ongemakkelijke vragen over Israëls ‘Hannibal-richtlijn’