Dame Hannah Rothschild was onlangs te gast bij CNBC om te spreken over de nalatenschap van haar vader, Lord Jacob Rothschild, en de onverwachte opvolgingsplannen.
Tijdens het interview deed ze een opmerkelijke uitspraak over oorlogen.
Ze beschreef de oorsprong van de familie Rothschild bij Mayer Amschel Rothschild, die in de 18e eeuw werd geboren in de Judengasse in Frankfurt, een afgesloten en armoedige Joodse wijk.
A member of the Rothschild family, Dame Hannah Rothschild, publicly confirms that no government or king goes to war without support from the Rothschild family because of how influential they had become.
She says the original Rothschild sent his five sons to the capitals of… pic.twitter.com/7Pk2w2WJg2
— Shadow of Ezra (@ShadowofEzra) December 27, 2025
Eigen dialect
Gedreven door de wens om aan deze omstandigheden te ontsnappen, begon Mayer Amschel een munthandel en legde hij de basis voor het familiebedrijf.
Zijn grootste strategische zet was het uitzenden van zijn vijf zonen naar verschillende Europese hoofdsteden, waar zij samen het eerste internationale banksysteem opzetten. Ze communiceerden via postduiven en gebruikten een eigen Jiddisch-Duits dialect.
Uitzonderlijk invloedrijk
Deze grensoverschrijdende samenwerking en onderlinge loyaliteit maakte de familie uitzonderlijk invloedrijk. Hannah stelt dat tussen circa 1789 en 1815 werd gezegd dat geen enkele koning of regering oorlog zou overwegen zonder steun van de Rothschilds, zo machtig waren ze toen. Tot voor kort was je een complotdenker en antisemiet als je dit beweerde. Nu zeggen ze het gewoon openlijk.
Het succes draaide niet alleen om geld, maar om overleven, vooruitkomen en later ook om sociale acceptatie. Naarmate de familie rijker werd, investeerden ze in cultuur, kunst en sociale verfijning. Hannah benadrukt dat de Rothschilds begrepen dat zaken niet alleen in bestuurskamers worden gedaan, maar ook in sociale kringen: relaties, reputatie en omgangsvormen waren cruciaal voor hun succes.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wist je dat er in al deze producten insecten zitten?
Filmpje: Robert F. Kennedy geeft uitleg over ‘de extreme gevaren’ van telefoonstraling
Uitspraak Pieter van Vollenhoven over Europees leger wekt verontwaardiging: ‘Ga zelf vechten dan!’
Ontgrendel de kracht van een scherp gehoor
Professor (62) geneest van MS door dit simpele stappenplan
Telepathie: menselijke gedachten laten rat bewegen
Brits koninklijk huwelijk is een monsterlijke leugen. Professor onthult wat achter deze propagandamachine schuilt
Professor haalt in Tweede Kamer hard uit naar de pillenindustrie: “We worden uitgezogen”
Ivermectine: paardenontwormer of effectieve behandeling tegen covid?