GezondheidCorona

Invloedrijk medisch tijdschrift: ‘Coronavirus niet gevaarlijker dan griep’. Paniek om niks?

Help door dit artikel met je kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

In een redactioneel commentaar in The New England Journal of Medicine wordt gespeculeerd dat het coronavirus, dat momenteel voor paniek zorgt, niet gevaarlijker is dan de griep.

De auteurs verwijzen naar een analyse over de uitbraak in China, waaruit blijkt dat er geen kinderen jonger dan 15 besmet zijn geraakt, en dat het sterftecijfer hoogstens twee procent is en zelfs veel lager dan één procent zou kunnen zijn.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

De patiënten die zijn gestorven, waren al op leeftijd of leden al aan andere ziektes.

Slechts één op de zes

Verder is gebleken dat de symptomen variëren en dat slechts één op de zes gevallen ‘ernstig’ is.

De auteurs wijzen erop dat de uitbraak van het coronavirus minder ernstig lijkt te zijn dan vergelijkbare uitbraken.

De uitbraak is volgens hen misschien nog het best te vergelijken met een zware griep (sterftecijfer 0,1 procent) in plaats van een ziekte als SARS of MERS (sterftecijfer respectievelijk 9-10 procent en 36 procent).

Overgrote meerderheid herstelt

De overgrote meerderheid van de patiënten herstelt en mensen verblijven gemiddeld 12 dagen in het ziekenhuis.

Het coronavirus verspreidt zich snel en de gemiddelde patiënt besmet twee anderen.

De auteurs zeggen dat reisbeperkingen wellicht hebben geholpen om de verspreiding van het virus te vertragen.

[Breitbart]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze informatie belangrijk?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

21 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Herman de Graaf
Herman de Graaf
5 jaren geleden

De paniek vanwege de griep is gemaakt.
Voornamelijk door de Main Stream Media.
Goed georganiseerd.
Dat maakt gehoorzaam aan diegenen die aan de touwtjes trekken.
Een spel om de macht.
Volgen we blind, of zijn we zelf kritisch aan het nadenken ?

IFF
IFF
5 jaren geleden

Nochtans doet de voorzitter van de Belgische Vereniging van Artsensyndicaten redelijk hysterisch in een Vlaamse krant. In het worst case scenario zouden er volgens deze man meer dan 50.000 overlijdens te betreuren zijn. Ofwel ijlt deze man, ofwel verzwijgt men ons dingen en geraakt men nu wél in paniek. Zou het dan toch om een… ? Lees hier: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200302_04872410

tasman
tasman
5 jaren geleden

“never let a crisis go to waste”we gaan zien welke draconische maatregelen we opgelegd krijgen in naam van het bestrijden van.

Joris
Joris
5 jaren geleden

Vraag me ook steeds af, is dit virus wel zo gevaarlijk, of is dit weer een nieuwe manier om de aandacht af te leiden van al die gelukszoekers die naar Europa trekken.

salvar
salvar
5 jaren geleden

De patiënten die zijn gestorven, waren al op leeftijd of leden al aan andere ziektes.
je zal er maar bijhoren,

Henk
Henk
5 jaren geleden

Tja wat moet je hier nu van zeggen hè , het is natuurlijk wel ontzettend besmettelijk dat wijst de praktijk nu wel uit . Als je redelijk gezond bent kan je het na 2 weken carantenne overleven en als je daarintegen al een ziekte hebt word de overlevingskans kleiner dat is feitelijk hetzelfde als met een zware griep . Maar sporen van Sars en Hiv dan wat in corona virus word waar genomen , ik heb van griep nooit gehoord dat dit erin zit . Dus lijkt het me dat corona toch wel iets gevaarlijker is dan griep . Ben natuurlijk geen deskundige maar Hiv en Sars is een soort cocktail van smerige stoffen dus geheel ongevaarlijk lijkt me dat beslist niet .

Davidoff
Davidoff
5 jaren geleden

In december had ik ook eenzelfde soort griep. (Het lijkt ook op griep verder) Wie zegt dat het hier toen al niet heerste, wie werd er toen getest? Niemand.

Margie
Margie
5 jaren geleden

http://www.orthomolecular.org/resources/omns/v16n15.shtml

intravenous vitamin C works…
Rapportages van artsen in China en Korea
Helaas de mms wil er niets van weten

Pete Del Fina
Pete Del Fina
5 jaren geleden

Ja, het sterftecijfer (mortaliteit) van Sars-CoV-2 (Coronavirus) ligt lager dan van het influenza virus. Maar het aantal besmettingen zou veel hoger kunnen uitvallen dan bij een griepepidemie, omdat het een ‘nieuw’ virus betreft. 2/3% van 1.000.000 > 5% van 100.000. Dus individueel gezien ben je met Covid-19 beteraf dan met griep. Maar collectief gezien ligt dat iets anders.

Pieter
Pieter
5 jaren geleden

“We moeten begrijpen, dat we midden in een globale epidemie zitten, zij Netanyahu, de meest gevaarlijke in honderd jaar”
De grote vraag over het Corona virus gaat om de aanpak. Gaan we het virus kosten wat kost uitroeien en voorkomen we zoveel mogelijk nieuwe besmettingen. Dit is de Chinese, Israëlische aanpak. Je kan ook denken het is maar een griepje of wat erger. We hebben een bedrijf te runnen en de handel moet doorgaan. Dat laatste betekent, we leggen ons er bij neer.
De we leggen ons er bij neer versie hoor ik tot mijn schrik steeds meer voorbij komen. Gisteren zei een Engelse minister dat het wel eens zou kunnen zijn dat een kwart van de werknemers thuis gaat zitten met het virus. Een land wat ook de Chinese aanpak hanteert is Israel. Daar worden al ziekenhuizen verbouwd op wat komen gaat. Daar zitten al minstens 50.000 mensen in isolatie.

De rest van de wereld kijkt toe, heeft veel te weinig test materiaal (US), alleen zuid Korea doet het wat beter.

Pjoter
Pjoter
5 jaren geleden

ik word hier doodziek van

Back to top button
21
0
We lezen graag je reactie!x