Het ontwikkelen van een duurzaam energiesysteem dat je energieonafhankelijk maakt en ook nog eens dient als aanzienlijke inkomstenbron is geen sciencefiction.
Het Duitse dorp Wildpoldsried met 2.600 inwoners produceert 321 procent meer duurzame energie dan het gebruikt en verkoopt het overschot aan het nationale elektriciteitsnet.
Door het gebruik van een unieke combinatie van zonnepanelen, biogasgeneratoren, afvalwaterzuiveringsinstallaties en windturbines hoeft Wildpoldsried niet langer aangesloten te zijn op het elektriciteitsnet. Het overschot levert het dorp per jaar zo’n 4,3 miljoen euro op.
Burgemeester Arno Zengerle heeft jarenlang zijn best gedaan om Wildpoldsried energieonafhankelijk te maken. Al in 1997 investeerde het dorp in het bouwen en bevorderen van nieuwe industrieën en het genereren van nieuwe vormen van inkomsten om uit de schulden te blijven. De beste manier bleek de implementatie van een duurzaam energiesysteem.
Met het geld dat wordt verdiend aan het overschot aan energie is een sporthal gebouwd, een theaterpodium, een bar en een bejaardenhuis. Er zijn in het dorp in totaal negen gemeenschapsgebouwen neergezet met nog een aantal in aanbouw. Ondanks de investeringen blijft het dorp uit de schulden.
“We praten veel met onze bezoekers hoe je de gemeenteraad en de burgemeester kunt motiveren om anders te denken,” zei burgemeester Zengerle, die nu overal ter wereld lezingen geeft over het succesverhaal van zijn dorp. “We tonen ze het meest uitvoerbare model en velen zien gelijk de voordelen. Onze gasten begrijpen hoe het kan lopen wanneer je enthousiast bent en de mensen achter je hebt staan.”
Bron: Naturalnews.com
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bedrijf dat in WOII propaganda maakte voor naziregime gaat fake news bestrijden in Europa. Gaat het ooit nog goedkomen?
“Klimaatverandering is complot bedacht door de VN om nieuwe wereldorde te creëren”
“Wat getuigen van de Roswell-crash zeggen doet je de rillingen over de rug lopen”
Duizenden mysterieuze gaten ontdekt in de zeebodem. Onderzoekers staan voor groot raadsel
Deze 6000 Oekraïense doden worden verzwegen in de Nederlandse kranten: ‘Dit is zo ongelooflijk wreed’
‘Iets houdt onze planeet in de gaten’ (video)
Dit is hoe de dodelijke schietpartij in El Paso kan worden gelinkt aan het MKUltra-programma van de CIA
Kabinet weigert informatie te verstrekken over mondkapjesdeal: ‘De Jonge sleurt iedereen mee z’n ondergang in’
Presentator loopt leeg: ‘Er is een agenda om de westerse samenleving te verwoesten’