De Europese Commissie werkt op dit moment aan een nieuw inlichtingenorgaan. EU-baas Ursula von der Leyen wil gegevens van spionagediensten uit lidstaten beter samenbrengen om “de veiligheid te vergroten”.
Ze wil medewerkers van diverse Europese inlichtingendiensten bijeenbrengen om gegevens te delen. Het is niet de bedoeling zelf te gaan spioneren, beloofde ze.
Stevige bezwaren
Er wordt naar gekeken en over gesproken, bevestigde een woordvoerder. De EU heeft geen eigen inlichtingendienst, zoals een CIA of MI6, maar landen werken wel samen onder de diplomatieke vleugel van de EU in het Intelligence and Situation Centre (Intcen).
Er zijn stevige bezwaren tegen een dergelijke dienst. Zo waarschuwt aankomend Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen dat dit een verdere opmaat is naar een Europese staat.
Europese CIA
“De volgende stap is het samenvoegen van de spionagediensten tot een soort Europese CIA,” voorziet hij. “Er is vrijwel geen beleidsterrein meer waar de EU zich níét mee bezighoudt.”
Zijn partij Forum voor Democratie wil deze ontwikkeling stoppen en daarvoor is maar één optie, stelt hij: Nexit.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bilderbergclub heeft zinnen gezet op Zuid-Amerika: President Obama volgt braaf de aanbevelingen
50 organisaties maken vuist tegen onveilige prik en totalitaire overheden: ‘Wij zeggen nee!’
Harvard-onderzoeker: “Er zit geen limiet aan onze levensverwachting”
‘NAM-top daagt Amerikaanse hegemonie uit’ (video)
’17 seconden’: Niemand gelooft Turkse versie van verhaal over neergeschoten Russisch gevechtsvliegtuig
Juridisch adviseur begint procedure tegen Rutte in februari 2023: ‘Nederland is klaar voor nieuwe premier’
Oud-medewerker farmaceutische industrie klapt uit de school: “De hele gezondheidszorg is corrupt”
Drie kabinetten Rutte zijn negen jaar ‘f*ck de burger en lang leve het grootbedrijf’ geweest. Hoogleraar haalt fel uit
Iemand uit Assen wil iedereen laten weten dat de overheid mensen beïnvloedt via microgolven. Deze gebouwen werden beklad