Een nieuwe studie in het European Physics Journal richt zich op mysterieuze radiosignalen die in 1967 werden ontdekt door radio-astronomen.
Omdat de signalen van buitenaardse wezens afkomstig konden zijn, overwogen de sterrenkundigen de informatie achter te houden ‘uit angst contact te maken met potentieel kwaadaardige buitenaardsen’.
De astronomen waren zo geïntrigeerd geraakt door het signaal dat ze er een speciale naam voor bedachten: het LGM-signaal, wat een afkorting is van ‘little green men’ (kleine groene mannetjes).
Intelligente beschaving
Na de ontdekking (pdf) ontstond discussie onder SETI-wetenschappers over de vraag hoe de ontdekking van buitenaardse signalen moest worden gepresenteerd aan het publiek en hoe kon worden vastgesteld of het inderdaad om een buitenaards signaal ging.
Hoewel het signaal mysterieus was en leidde tot een belangrijke ontdekking, bleek het niet te gaan om een boodschap van buitenaardsen. De astronomen hadden namelijk de eerste pulsars ontdekt.
Het LGM-signaal werd in de winter van 1967 opgemerkt door radio-astronomen van de Universiteit van Cambridge. De signalen waren mysterieus omdat ze sterk deden denken aan aardse radargolven. Jocelyn Bell, ontdekker van de signalen, schreef: “We sluiten niet uit dat de signalen afkomstig zijn van een intelligente beschaving in het universum: vandaar de ongelukkige bijnaam ‘kleine groene mannetjes’.”
Protocollen
Hoofdonderzoeker Martin Ryle schreef later over de signalen: “We dachten eerst dat andere intelligente wezens contact met ons probeerden te maken.” Hij voegde toe dat alles in eerste instantie ook daadwerkelijk in die richting wees.
De wetenschappers wisten niet met wie ze contact moesten opnemen, laat staan hoe ze contact moesten maken. Ryle wilde liever geen signaal de ruimte in sturen omdat hij bezorgd was dat ze mogelijk kwaadaardige wezens zouden aantrekken.
De groep overwoog de ontdekking geheim te houden zodat geen enkele wetenschapper ‘onze planeet in gevaar kon brengen’. Het team ontdekte uiteindelijk dat het LGM-signaal een astronomisch fenomeen was. De sterrenkundigen waren er voor het eerst in geslaagd om pulsars te detecteren.
Hoewel het team van Ryle geen buitenaards signaal had opgevangen, leidde de ontdekking wel tot een aantal protocollen die door SETI werden opgesteld in het geval er daadwerkelijk buitenaardse signalen zouden worden opgevangen.
Bron: Discovery.com
Gerelateerd:
- Knipperende sterren: sturen buitenaardsen ons boodschappen?
- NatGeo twittert antwoord naar intelligent leven op andere planeten
- ‘Wow!-signaal kwam van interstellaire vuurtoren’
- ‘Buitenaards signaal blijft een mysterie’
- ‘Verruim je blik in de zoektocht naar buitenaards leven’






12.000 jaar oude ‘ruïnes van piramide’ voor de kust van Louisiana mogelijk bewijs van verloren stad
Onderzoekers claimen dat mensen een ziel hebben die voortleeft na de dood
Vrijgegeven e-mails laten zien: voorliegen van de bevolking over injectieschade was bewuste strategie
Poolse minister van Defensie: “Plannen voor joodse wereldheerschappij zijn echt”
Officiële verhaal over 9/11 zit barstensvol leugens. Let op waar deze journalist mee komt tijdens dit debat
Woede om dreigende boete voor Ongehoord Nederland: ‘We leven in een heel eng land’
Planeet aarde is een slavenkolonie die wordt gerund en beheerd door één misdaadsyndicaat
VIDEO: “Oscarwinnende Witte Helmen dekmantel voor terrorisme”
Ancient Aliens 4: Het mysterie van Puma Punku (video)