Paarse aardappelen doden de stamcellen van dikkedarmkanker en voorkomen uitzaaiing van de ziekte. Wetenschappers denken dat het resistent zetmeel, een onverteerbaar soort zetmeel, de darmbacteriën helpt een vetzuur te produceren dat ontsteking tegengaat en kankercellen helpt afbreken.
Onderzoekers van het Penn State Hershey Cancer Institute hebben aardappelen met paars vruchtvlees getest op stamcellen. De aardappel voorkomt niet alleen dat de kanker zich uitzaait, maar belangrijker nog: hij valt de kankerstamcellen aan, waardoor ze niet terugkomen.
Andere kankersoorten
De wetenschappers hopen de aardappel op kankerpatiënten en ook op andere kankersoorten uit te proberen. Ze zeggen dat het verhitten van de aardappel de kankerbestrijdende stoffen niet vernietigt en dat één aardappel per dag voldoende moet zijn.
Het team denkt dat het resistent zetmeel van de aardappel het werkzame bestanddeel is, maar ook de stoffen die de aardappel paars maken kunnen verantwoordelijk zijn voor het bestrijden van de kankercellen.
Als dat zo blijkt te zijn, zouden ook andere paarse groenten- en fruitsoorten kankercellen kunnen doden. Dikkedarmkanker is de op één na dodelijkste kankersoort. Het onderzoek is gepubliceerd in het Journal of Nutritional Biochemistry.
[Medisch Dossier]
Ik lust wel een portie paarse frietjes.
Frites met mayonaise?
Zou fijn zijn als er ook bij vertelt wordt waar ze te koop zijn. Misschien duurt dat nog jaaaaren. Nu lijkt het dat je blij gemaakt wordt met een dooie mus.
Hier in Franrijk zijn ze op vele plaatsen te koop bij de Le Clerc super markten.
Niet heel het jaar door hebben ze die helaas en ze smaken goed.
Ook word er chips van verkocht en helaas hebben ze dat ook niet in iedere supermakt liggen.
Het beste is gewoon bellen van te voren of ze dit produkt hebben liggen in hun schappen of niet en je kan die aardappel die je gekocht hebt, gewoon telen in je thuintje en zo heb je in een korte tijd veel veel paarse piepers.
Heb ze wel eens bij Appie gekocht.
in belgie zijn ze nog te verkrijgen bij eurotuin online in merelbeke heb ze daar ook bestelt en ze worden verstuurt langs bpost
ik geloof er niks van, de onderzoekers zijn ook maar tweede-plansfiguren, of zelfs dat nog niet.
waarschijnlijk een non sequitur onderzoek
Hier liggen ze gewoon bij de plus supermarkt in het schap,
[…] https://www.ninefornews.nl/paarse-aardappel-maakt-korte-metten-met-kankercellen/ […]
Ik lees de laatste tijd hier niet anders van alle groenten en fruit die kanker genezen. Dus aan de paarse aardappels met gember dan maar. Als het allemaal zo makkelijk was waren er gewoon pillen met ingredienten hierboven beschreven.
mijn vrouw is uitbehandeld en heeft kanker
kan de paarse aardappel haar nog redden
Zou als de bliksum aan de cbd pasta gaan …..die paarse aardappel kun je er gewoon bij nemen ;-)) Maar koop je pasta wel bij een goeie site …..
Paarse aardappel – bekend als de truffelaardappel > geneest kanker.
Dit is wel onderzocht dat de meeste kankersoorten, deze truffelaardappel de kankercellen vernietigd!
Ook de rode ui met de 2 kleurstoffen doen dit ook, dit is onderzocht in Canada.