Mens en Dier

Ex-staatssecretaris van Landbouw vraagt zich af: is Nederland nog wel een democratie?

Help ons door dit met jouw vrienden op je social netwerk te delen!

Oud-staatssecretaris van Landbouw Jean Rummenie (BBB) vraagt zich af of Nederland nog wel een democratie is.

Op een bijeenkomst in Zoutkamp van de oudste vissersvereniging van Nederland, Hulp in Nood, kreeg hij de vraag van een garnalenvisser over de verhouding op het ministerie met de ambtenaren. Rummenie noemde Nederland daarop een “ambtenaarcratie”.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Flinke aanvaringen

Hij onthulde verder dat hij soms flinke aanvaringen had met zijn ambtenaren. De ex-staatssecretaris zei het goed te vinden dat er ambtenaren zijn met veel kennis. “Daar is niets op tegen. Maar er moet één ding helder blijven. Wat er met al die kennis gebeurt en welk besluit daaruit voortkomt, dat is aan de bewindspersoon.

Eerder zei Rummenie in de podcast van Marianne Zwagerman dat “de stikstofonzin de Nederlandse economie vermoordt”. Dat hoef ik verder niet uit te leggen, voegde hij eraan toe. “En het is geen goed natuurbeleid.”

Hij liet doorschemeren dat er op het ministerie “veel weerstand” is.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4.8 18 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

4 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Man on the moon
Man on the moon
1 uur geleden

ambtenaren maffia

Sophie
Sophie
1 uur geleden

Democratie? in Nederland? laat me niet lachen!
Dat is al jaren geleden afgeschaft.
Nederland is op weg naar de afgrond, dat ziet ieder weldenkend mens.
Van de politiek komt nooit een oplossing, het is een log en veel te groot apparaat geworden met teveel partijen, veel te veel ambtenaren, het drama: de EU en de al jarenlange prietpraat die zij de wereld in sturen.
Maar ons land is er zeker niet bij gebaat.
Dat anders denkenden de mond wordt gesnoerd, is een teken aan de wand.
Want controle en dwang is onze toekomst, daar komt geen vrije mening meer aan te pas.
En wat doet het Nederlandse volk? precies: ze staan erbij en kijken ernaar.
t,Ja!

Naam
Naam
1 uur geleden

Wordt die BBB figuur nu pas wakker? We zijn al heel lang geen democratie meer. Vraag me toch af onder welke steen deze figuren leven.

Hugo
Hugo
57 minuten geleden

Ambtenaren horen niet hun hele leven ambtenaar te zijn, zij hoppen van de ene functie naar de andere functie zonder enige kennis in het bedrijfsleven…dat is funest voor Nederlands beleid. En Ambtenaren wanen zich onaantastbaar, waardoor er geen debat mogelijk is.

Back to top button
4
0
We lezen graag je reactie!x